Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.02.2021 14:30
Resident Evil Village Lady Dimitrescu
883V

Resident Evil Village. Lady Dimitrescu wzorowano na Morticii Addams i Elżbiecie Batory

Jednym z najgłośniejszych elementów nadchodzącej odsłony serii Resident Evil będzie kolosalna Lady Dimitrescu. Wiemy już, na kim ją wzorowano.

Resident Evil Village to tytuł, którego nie trzeba przedstawiać. Siła marki od Capcomu broni się sama i nie ma w tym absolutnie nic zaskakującego. Nie może również dziwić to, jak bardzo wyczekiwany jest ów tytuł. Ma być przecież „najlepszą grą z gatunku survival horror”, a ponadto może skorzystać z mocy nowej generacji konsol, by dostarczyć wrażeń, o jakich wcześniej mogliśmy marzyć.

W ósmej pełnoprawnej odsłonie serii Resident Evil ogromne znaczenie będzie miała Lady Dimitrescu - główna antagonistka, która ma dokładnie 2,9 metra wzrostu. Już od momentu, gdy pokazano ją po raz pierwszy, cały Internet zachwycił się projektem postaci. A my wreszcie przekonaliśmy się, na kim była wzorowano. I czego by nie mówić, Capcom inspirował się naprawdę nietuzinkowymi osobowościami.

Jak zdradził bowiem w rozmowie z IGN Tomonori Takano, przy tworzeniu konceptu Lady Dimitrescu, posiłkowano się takimi kobietami jak: Morticia Addams, seryjna morderczyni Elżbieta Batory oraz jedna z bohaterek japońskich miejskich legend, Hasshaku-sama. Każda była na swój sposób przerażająca i jeśli tylko antagonistka Resident Evil Village okaże się podobnie mroczna, czeka nas prawdziwie trudna przeprawa.

Źródło: https://www.rockpapershotgun.com/resident-evil-villages-big-lady-is-inspired-by-morticia-addams-and-a-famous-serial-killer

Tagi: Capcom Resident Evil Village