Wiedźmin: Stary Świat z nowymi szczegółami. Twórca przedstawia konkrety

News
2326V
Wiedźmin: Stary Świat z nowymi szczegółami. Twórca przedstawia konkrety
Iza Łęcka | 11.02.2021, 08:17

Łukasz Woźniak wykorzystał okazję, by już teraz zdradzić kilka informacji dotyczących świeżo zapowiedzianego Wiedźmin: Stary Świat. Autor planszówki nie ukrywa, że ostateczny kształt gry będzie również zależeć od fanów, którzy dołożą swoją cegiełkę do procesu powstawania produkcji.

Wiedźmin: Stary Świat został wczoraj zapowiedziany, ale z racji osadzenia rozgrywki w popularnym IP, nowina ta elektryzuje graczy na całym świecie, więc nic dziwnego, że Łukasz Woźniak postanowił opowiedzieć o najnowszym projekcie. Podczas specjalnego materiału autor informuje, że produkcja jest rozwijana wspólnie z CD Projekt RED i dokładnie przedstawił umiejscowienie wydarzeń.

Akcja rozgrywa się „lata przed wydarzeniami z sagi”, a głównymi bohaterami są już wyszkoleni wojownicy, którzy wyruszają na wiedźmiński szlak. Twórca podkreśla, że Wiedźmin: Stary Świat to „planszowa, przygodowa, duża gra”, która będzie zawierać całą masę komponentów. Fani mogą liczyć nie tylko na plansze, ale również figurki wiedźminów.

Kluczowe w rozgrywce będzie budowanie własnej talii, która będzie odpowiadać za życie, pomoże śmiałkom w eksploracji, ale przede wszystkim przedstawi umiejętności gracza. W walce uczestnicy otrzymają możliwość łączenia kart w kombinacje, dzięki którym podejmą się ataku, jednak również będą mogli mądrze się bronić: stosować czary, uniki oraz rozmaite akrobacje.

Istotnym detalem Starego Świata jest również eksploracja różnych lokacji – w świecie gry pojawi się szereg aktywności ubarwiających gameplay. Czasami misje są krótsze, innym razem dłuższe, a sesję przy planszy możemy traktować jak przygodę.

Łukasz Woźniak zaznacza, że w przypadku nowego Wiedźmina istotny jest system finansowania, ponieważ zaangażowani gracze mogą wpłynąć na zawartość produkcji. Aktualnie autorzy planują dwa wydania – podstawowe oraz deluxe, ale dzięki treściom zwrotnym od społeczności w zestawach może pojawić się więcej elementów.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper