Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2021 01:23
wiedźmin stary świat
24136V

Wiedźmin: Stary Świat zapowiedziany! CD Projekt RED ujawnił grę planszową

Wiedźmin wkrótce trafi na nasze stoły. CD Projekt RED właśnie zapowiedział The Witcher: Old World. Poznajcie szczegóły produkcji, która może okazać się ciekawą opcją dla wiernych fanów uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

CD Projekt RED mierzy się z problemami związanymi z atakiem hakerów, ale najwidoczniej studio nie zamierza zwalniać. Właśnie zapowiedziano Wiedźmin: Stary Świat, czyli planszówkę za którą będzie odpowiadał Łukasz Woźniak – autor takich tytułów jak Valhalla czy Tytani.

Na dobry początek poznaliśmy wstępne informacje – Wiedźmin: Stary Świat zapewni nam rozgrywkę dla maksymalnie pięciu graczy, a wydarzenia poprzedzą czasy Geralta. Śmiałkowie wcielą się w młodych wiedźminów:

Gra Wiedźmin: Stary Świat przeznaczona jest dla 2-5 osób, a jej akcja toczy się na wiele lat przed przygodami Geralta z Rivii. Gracze wcielają się w młodych adeptów jednej z pięciu szkół wiedźmińskich — Szkoły Wilka, Żmii, Kota, Niedźwiedzia lub Gryfa. Wyruszając w niezwykłą podróż przez Kontynent, będą podejmować szereg trudnych decyzji, wypełniać zadania, walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę. Dopiero w maju 2021 roku rozpocznie się zbiórka na platformach zagramw.to oraz Kickstarter, dzięki którym gracze będą mieć „realny wpływ na zawartość, jak i historie jakie pojawią się w grze”. Premiera w polskim oraz angielskim języku jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku.

Wiedźmin Stary Świat zestaw

Źródło: https://thewitcher.com/pl/news/37528/przedstawiamy-gre-planszowa-wiedzmin-stary-swiat

Tagi: CD Projekt RED wiedźmin Wiedźmin Stary Świat