Anthem może zostać anulowane. EA w tym tygodniu zdecyduje o losach gry

News
2289V
Anthem może zostać anulowane. EA w tym tygodniu zdecyduje o losach gry
Iza Łęcka | 09.02.2021, 07:36

Anthem Next lub Anthem 2.0 wciąż powstaje. Mały zespół w BioWare pracuje nad uratowaniem gry, tymczasem wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że produkcja zostanie anulowana. W tym tygodniu mają zapaść ostateczne decyzje dotyczące projektu.

Już w listopadzie 2019 roku informowaliśmy o planie uratowania Anthem. Pierwsze szczegóły na temat pozycji ujawnił Jason Schreier, natomiast dopiero po kilku miesiącach BioWare oficjalnie przyznało się do trwających prac.

Obecnie dziennikarz Bloomberga powraca z nowymi informacjami – w tym tygodniu kierownictwo Electronic Arts sprawdzi najnowszą wersję Anthem i zdecyduje o losach produkcji. Włodarze EA mogą rozszerzyć zespół lub całkowicie porzucić projekt.

Schreier podkreśla, że Anthem Next jest rozwijane przez około 30 twórców, choć w zeszłym roku ulepszana wersja straciła producenta wykonawczego. Christian Dailey przedstawiał postępy w pracach, jednak w grudniu opuścił zespół odpowiedzialny za tytuł.

Osoby zaznajomione z postępem prac podkreślają, że EA musi zaangażować do produkcji znacznie więcej deweloperów (liczba członków zespołu musi zostać co najmniej potrojona), by tworzenie nowej zawartości i kontynuowanie procesu przebudowy Anthem przebiegało pomyślnie. Wydawca jednak nie ustosunkował się do pomysłu inwestycji w grę cieszącą się małą przychylnością społeczności.

Anthem Next ma zapewnić duże zmiany w podstawowych systemach rozgrywki czy interfejsie użytkownika, ale wciąż nie wiadomo, czy gracze kiedykolwiek będą mogli sprawdzić nowości.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-08/electronic-arts-to-decide-fate-of-anthem-game-this-week

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper