Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2020 22:25
anthem bioware
615V

Anthem 2.0 może zadebiutować dopiero za kilka lat. BioWare nadal eksperymentuje

Nie liczcie na szybki powrót do odświeżonego Anthem. Nad uratowaniem gry pracuje bardzo mały zespół, który nie zamierza się śpieszyć i nadal „eksperymentuje”, by wyeliminować z produkcji problemy. Można odnieść wrażenie, że EA nie zamierza już walczyć o nowe IP.

W lutym BioWare potwierdziło plotki i zapowiedziało pełne przeprojektowanie Anthem. Mogliśmy mieć nadzieję, że twórcy rozpoczną teraz systematyczny dialog i będą stale informować o świetnym progresie gry, ale zamiast tego... Po trzech miesiącach w zasadzie poznaliśmy prawdę o tytule.

Szczegóły dotyczące prac skomentował na blogu BioWare Christian Dailey, który prawdopodobnie miał uspokoić graczy, ale nie jestem przekonany, czy w tym wypadku słowa zostały dobrze dobrane. Szef BioWare Austin powiedział, że zespół odpowiedzialny za Anthem 2.0 „zaczyna potwierdzać” hipotezy projektowe.

Twórcy odpowiedzialni za uratowanie gry teraz „eksperymentują/prototypują”, by poprawić te obszary, w którym Anthem zawiodło, ale jednocześnie deweloperzy chcą zachować dobre elementy. Problemem jest jednak skala prac, ponieważ nad odświeżeniem tytułu pracuje zaledwie 30 osób.

BioWare dosłownie wraca do początku pozycji. Jak jednak stworzyć pozycję AAA w tak małym zespole? Autorzy mają oczywiście podstawy, ale jeśli nadal eksperymentują i zajmują się prototypowaniem to miną miesiące zanim ten zespół opracuje cokolwiek sensownego... Szkoda.

Źródło: https://kotaku.com/dont-expect-anthem-2-0-anytime-soon-1843482187

Tagi: Anthem BioWare Electronic Arts