Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 19:02
Anthem 2.0 powstaje. BioWare rozwija Dragon Age 4 i nowy Mass Effect
1912V

Anthem 2.0 powstaje. BioWare rozwija Dragon Age 4 i nowy Mass Effect

BioWare nie porzuciło Anthem, a wolny rozwój gry jest spowodowany całkowitą przebudową produkcji. Osoby zaznajomione z projektem mówią o tytule „Anthem 2.0” lub „Anthem Next”. Studio pracuje także nad nowymi Dragon Age i Mass Effect.

Społeczność Anthem narzeka na bardzo powolny rozwój produkcji, ponieważ gra zdecydowanie za wolno otrzymuje nową zawartość. Twórcy przekładają kolejne aktualizacje i nie potrafią zadbać o oczekiwane przez społeczność funkcje.

Nie jest to podobno przypadek. Jason Schreier z Kotaku rozmawiał z trzema osobami zaznajomionymi z planami BioWare oraz Electronic Arts i obie firmy od kilku miesięcy pracują nad pełnym odświeżeniem gry. Niektórzy mówią nawet o „Anthem 2.0” lub „Anthem Next”.

Kanadyjczycy nadal planują system dystrybucji, ponieważ Anthem 2.0 może zostać udostępnione przez liczne aktualizacje – podobną sytuację widzieliśmy w No Man's Sky. Drugą opcją jest przygotowanie pełnoprawnych dodatków, które zmienią rdzeń gry i zapewnią mnóstwo nowości – ten schemat został wykorzystany przy Destiny Taken King. Twórcy myślą nawet o Anthem Next jako zupełnie nowej grze, jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że mało prawdopodobne jest, by osoby które posiadają Anthem musiały płacić pełną cenę za „Dwójkę”.

Niezależnie od przyjętej koncepcji dystrybucji, Anthem 2/Next zmieni wszystkie najważniejsze systemy: strukturę misji, aspekty społecznościowe, poziomy trudności, progresji, łupów oraz nawet sam świat. Informatorzy jednocześnie zaznaczyli, że informacje o przedwczesnej śmierci Anthem są nieprawdziwe i BioWare spędziło kilka ostatnich miesięcy na znaczącej rozbudowie pozycji.

BioWare planuje zmienić mapę – podzielony teren można znacznie lepiej okiełznać, ponieważ deweloperzy nie będą musieli obawiać się, że dodając jeden element, zepsują kolejny... W dodatku jedną z koncepcji jest zrezygnowanie z ciągłego biegania do HUB-a po zakończonych zadaniach.

Jason Schreier potwierdził również, że pomimo mocnego zainwestowania w Anthem, BioWare wciąż skupia się na fabularnych grach. Dragon Age 4 nadal powstaje, a dodatkowo w bardzo wczesnej fazie rozwoju znajduje się nowy Mass Effect. Za kosmiczną przygodę odpowiada Mike Gamble, wieloletni producent z BioWare. Jedno jest pewne, niezależnie czy mówimy o Anthem 2/Next, Dragon Age 4 lub nowym Mass Effect – na wszystkie produkcje zaczekamy przynajmniej kilka miesięcy (Anthem) lub nawet kilka długich lat (Dragon Age/Mass Effect).

Warto dodać, że właśnie Schreier już kilkukrotnie udowodnił, że posiada wyjątkowo dobre dojścia do BioWare. To on informował o problemach przy produkcji Anthem.

Na naszej stronie przeczytacie więcej informacji o BioWare:

Źródło: https://kotaku.com/sources-bioware-plans-a-complete-overhaul-for-anthem-1839892415

Tagi: anthem 2.0 anthem next Dragon Age 4 Mass Effect