Iza Łęcka Iza Łęcka 08.02.2021 13:06
YouTube śmierć
5902V

YouTuber zastrzelony w trakcie kręcenia materiału. Przerażające zakończenie pranka [Aktualizacja]

Twórcy internetowi, pragnąc osiągnąć jak najlepsze statystyki i popularność, posuwają się do wielu niewybrednych żartów. Podczas nagrywania jednego ze śmiesznych filmików doszło do śmierci YouTubera.

Pranki, czyli żarty mające za zadanie wkręcenie, zaszokowanie czy przestraszenie drugiej osoby, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród influencerów i widzów – nagrane ujęcia bardzo często osiągają miliony wyświetleń na YouTube, trudno więc się dziwić, że nadal są tworzone i nagrywane. Podczas kręcenia jednego z materiałów tego typu doszło jednak do tragedii.

Jak podaje w oficjalnym oświadczeniu Metropolitan Nashville Police Department w ubiegły piątek na parkingu Urban Air Trampoline and Adventure Park doszło do zastrzelenia 20-letniego mężczyzny. Ofiarą był YouTuber, który wraz z kolegą kręcił pranka.

Żart miał polegać na rzekomej próbie napadu dokonanej nożem rzeźnickim – mężczyźni podbiegli do przechodniów na parkingu, udając atak. Zgodnie z ustaleniami policji, w trakcie jednej z prób, zaskoczony 23-latek, nie zdając sobie sprawy, że jest celem prześmiewczej akcji, odebrał działania influencerów jako prawdziwy rabunek i próbował się bronić. Amerykanin wyciągnął pistolet i oddał śmiertelny strzał. Podczas zeznań David Starnes Jr. przyznał, że zastrzelił YouTubera, gdyż był przekonany, że grozi mu realne niebezpieczeństwo.

Obecnie policja bada okoliczności sprawy i próbuje ustalić, czy Starnes rzeczywiście nie miał pojęcia o dowcipie i działał w samoobronie. Zdarzenie jest tylko potwierdzeniem, że nawet najzabawniejsze żarty mogą przynieść tragiczne konsekwencje

Aktualizacja #1:

W wielu źródłach opisujących wydarzenie podawane jest nazwisko Timothy'ego Wilksa tworzącego popularny kanał Tommy G McGee. Jak się jednak okazuje sprawa jest całkowicie nie związana z YouTuberem, który ma się dobrze i publikuje materiały o swojej rzekomej śmierci w mediach społecznościowych. Opisane wydarzenie odnosi się do innego twórcy, który postanowił nagrać nietypowy prank. Podkreślamy, że wiadomość o śmierci influencera potwierdziła policja.

Źródło: https://antyweb.pl/youtuber-prank-wilks/
https://www.buzzfeednews.com/article/claudiakoerner/youtube-robbery-prank-killed-nashville

Tagi: prank youtube