Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.02.2021 13:09
Control Xbox Series X
1796V

Control Ultimate Edition z problemami na Xbox Series X. Gra zawiesza się co pół godziny

Control doczekało się niedawno aktualizacji wizualnej dla Xbox Series X i PS5. Niestety okazuje się, że nie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik.

Control doczekało się niedawno aktualizacji wizualnej dla Xbox Series X i PS5. Niestety okazuje się, że nie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik.

Redaktorzy Forbesa alarmują, że Contro: Ultimate Edition nieustannie zawiesza się na Xbox Series X. Dzieje się to nawet co 30-40 minut.

"Podczas mojego 12 godzinnego przechodzenia Control na XSX, gra zawiesiła się nie raz czy dwa, tylko dokładnie 16 razy. Praktycznie co chwila, w momencie obejrzenia cutscenki, wyskoczenia achievmentu czy zaliczenia ważnego punktu fabularnego, gra wyrzucała mnie do menu głównego konsoli" - donosi Forbes.

Dzięki błyskawicznym loadingom zawieszanie gry nie jest tak uciążliwe, jak można by myśleć, ale mimo wszystko to zjawisko trudne do wybaczenia - szczególnie, że nie mamy tu do czynienia z gorącą nowością, tylko tytułem wydanym w pierwotnej wersji w 2019 roku. O zawieszaniu gry co pół godziny piszą również posiadacze Xbox Series X m.in. na Reddit.

Problem zdaje się nie występować na PS5. Miejmy nadzieję, że studio Remedy szybko naprawi błąd, który powoduje zawieszanie gry na XSX.

Źródło: https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/lcr15u/control_ultimate_edition_nonstop_crashing/
https://www.forbes.com/sites/mattgardner1/2021/02/08/control-ultimate-edition-just-cant-stop-crashing-on-xbox-series-x/?sh=6117d29c1b93

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment