Nioh 2 ze śmiesznym problemem w wersji na PC. Twórcy nie podmienili przycisków dot. ruchów

News
1240V
Nioh 2 ze śmiesznym problemem w wersji na PC. Twórcy nie podmienili przycisków dot. ruchów
Mateusz Wróbel | 07.02.2021, 16:50

Niektórzy posiadacze Nioh 2 w wersji na PC narzekają na optymalizację gry i śmieszny błąd związany z podpisaniem przycisków.

Nioh 2 – The Complete Edition zadebiutowało przedwczoraj na komputerach osobistych. Gra zbiera dosyć dobre oceny - byłyby jeszcze większe, gdyby nie fakt, że sporo graczy narzeka na dosyć komiczny problem.

W opiniach na Steamie (z prawie 2800 recenzji jedynie 70% jest pozytywnych) posiadacze drugiego Nioha narzekają na to, że twórcy nie podmienili informacji odnoszących się do ruchu i wykonywanych kombinacji ciosów dla osób grających na myszce i klawiaturze. Zamiast widocznych przycisków typu: "wciśnij F", "przytrzymaj LPM" odbiorcy widzą: "wciśnij X", "przytrzymaj RB", czyli przyciski odpowiadające kontrolerowi do konsol Xbox.

Tak brzmi jedna z recenzji na Steamie:

Pierwszy raz skorzystałem z opcji zwrotu na steamie. Ja rozumiem, że coś jest portem z konsoli, ale jak można wypuścić grę na PC BEZ dostosowania jej do myszki i klawiatury? Wszelkie informacje odnoszące się do ruchu czy wykonywanych combosów są opisane za pośrednictwem przycisków na padzie i to pomimo zaznaczenia w grze 'klawiatury i myszki' jako domyślnego trybu sterowania. Może same te opisy dałoby się jakoś znieść, przyzwyczaić się, ale po przypisaniu kilku przycisków do myszki gra przestała mi w ogóle na nie reagować; nie mogłem ani wykonywać uników, ani ataków. Z dwugodzinnego doświadczenia 1,5h spędziłem na próbie ogarnięcia tego bajzlu.

Ponadto, niektóre osoby nie chwalą także optymalizacji. Jeden z posiadaczy RTX-a 3080 oznajmił, że przy wymagających etapach rozgrywki klatki na sekundę spadały nawet do liczby 25.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/nioh-2/steam-frame-rate

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper