Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.02.2021 15:30
Suicide Squad koniec prac DC
2339V

Legion Samobójców całkowicie skończony. James Gunn chwali Warner Bros. za zaufanie

Jak przekazał znany reżyser, prace nad odświeżoną wersją "The Suicide Squad" zostały oficjalnie zakończone - zarówno pod kątem działań na planie, jak i postprodukcji. 

"Legion Samobójców" to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych ekranizacji komiksów spod bandery DC. Nic w tym dziwnego - za reżyserię odpowiada James Gunn, który zdobył ogromne uznanie fanów tego typu produkcji dzięki wykreowaniu doskonale znanych "Strażników Galaktyki" z MCU. Bagaż zaufania jest, teraz pozostało tylko spełnić pokładane nadzieje. 

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że prace na planie dobiegły końca. Już wtedy wiadome było, że w gruncie rzeczy pozostał tylko etap post-produkcji i ewentualnych dokrętek, których konieczność mogła pojawić się w trakcie sklejania wszystkiego w jedność. Jak jednak przekazał wczoraj na Twitterze sam James Gunn - prace całkowicie dobiegły końca, a film jest gotowy do debiutu

The Suicide Squad jest w pełni ukończony i wycięty, a ja dokonałem każdego wyboru i ani razu mi w tym nie przeszkadzano. Dali bardzo mało notatek - zwykle były dobre, małe i korzystałem z nich tylko, gdy chciałem. Warner był niesamowity w trakcie procesu twórczego. 

Jak więc możemy wnioskować - projekt, który dostaniemy finalnie, będzie w całości dziełem twórcy. Sam stwierdził, że wytwórnia nie naciskała na jego decyzje, a ewentualne podpowiedzi sam mógł przyjmować, tudzież odrzucać. Jest to bardzo dobra informacja, choć zupełnie inna narracja, niż ze strony reżyserki "Ptaków Nocy", o czym pisaliśmy wczoraj.

Źródło: https://twitter.com/JamesGunn/status/1357480544884281344

Tagi: DC James Gunn Legion Samobójców Suicide Squad