Bugsnax doczeka się dodatkowej zawartości? Twórcy marzą także o premierze na innych sprzętach

News
648V
Bugsnax doczeka się dodatkowej zawartości? Twórcy marzą także o premierze na innych sprzętach
Kajetan Węsierski | 07.02.2021, 10:20

Tytuł od Young Horses spotkał się z całkiem ciepłym przyjęciem, gdy posiadacze PlayStation Plus mogli przetestować go w listopadowej ofercie. Plany są jednak znacznie większe.

Bugsnax to bardzo ciekawy projekt, który debiutował wraz z konsolą PlayStation 5. Tytuł pojawił się przede wszystkim na niej, a dodatkowo na PlayStation 4 oraz PC (za pośrednictwem Epic Games Store). Dzięki wrzuceniu gry do listopadowej oferty PlayStation Plus naprawdę spora garstka osób miała okazję się z nią zapoznać. I wygląda na to, że był to strzał w dziesiątkę, albowiem oceny zwiastowały naprawdę porządną pozycję.

Niedawno twórcy wzięli udział w panelu AMA (użytkownicy zadają pytania, a oni odpowiadają), podczas którego padło naprawdę dużo ciekawych pytań oraz odpowiedzi. Temat kręcił się głównie wokół przyszłości projektu i tego, na co mogą liczyć fani w nadchodzących miesiącach. Przede wszystkim poruszono sprawę premiery na innych sprzętach. Jak zdradzono, planów nie ma, ale chęci nie brakuje:

W tej chwili nie mamy konkretnych planów, ale chcielibyśmy przenieść grę na inne platformy.

Mamy nadzieję, że udostępnimy Bugsnax na większej liczbie platform, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy, o jakie może chodzić.

Podczas małego wydarzenia zdradzono również, że trwają prace nad nową zawartością do gry, ale obecnie nie ma możliwości, aby cokolwiek zdradzić. Ekipa skupia się obecnie także na naprawianiu błędów, których niestety nie brakuje.

Inna ważną kwestią była sprawa związana z wirtualną rzeczywistością. Plotki na temat potencjalnej wersji gry, która skorzysta z możliwości nowej technologii, krążą od kilku miesięcy, ale niestety trzeba nieco zwolnić. Twórcy nie są przekonani, czy ma to sens:

Grałem we wczesną wersję na VR, ale wymagało to zbyt dużej ilości czasu i nie jesteśmy pewni rynku gier w wirtualnej rzeczywistości.

Nadal chciałbym robić jakieś poboczne treści, w których można złapać owady na małej arenie wielkości pokoju z pułapkami opartymi na fizyce, ale wykonanie całej gry w VR prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę.

Wydaje się więc, że sprawa przesądzona. Najciekawszym elementem są w tym wszystkim oczywiście plany odnośnie do nowej zawartości. Prócz tego wielu fanów liczy, że zapowiedź "chęci przeniesienia gry na nowy sprzęt" odnosi się do konsol Nintendo Switch. Czas pokaże, co Young Horses dla nas szykują.

Źródło: https://twistedvoxel.com/bugsnax-devs-would-love-to-bring-it-to-other-consoles-talk-about-new-content-and-vr/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper