Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.02.2021 13:30
Capcom sprzedaż Resident Evil i Monster Hunter
501V

Capcom zaktualizował swoje wyniki sprzedaży. Monster Hunter i Resident Evil wciąż królują

Ekipa z Capcomu zaktualizowała swoje zestawienie sprzedażowe o ostatni okres ubiegłego roku. Znamy najnowsze dane odnośnie do ich tytułów.

Capcom nie miał ostatnio łatwych tygodni - to trzeba napisać wprost. Choć cały czas są w trakcie prac nad kolejnymi tytułami - przecież już niedługo premiera wyczekiwanego Resident Evil Village (a gra ma być wyjątkowo duża), to wciąż mierzą się z ogromnym wyciekiem danych, do którego doszło jeszcze w ubiegłym roku - więcej o nim przeczytacie w tym miejscu.

Osłodą może być dla nich bez wątpienia liczba sprzedawanych gier, które wciąż są bardzo gorącym towarem na rynku. Na oficjalnej stronie studia pojawiło się zaktualizowane zestawienie odnośnie do tytułów, za które odpowiadają. Obecny wynik mówi o danych do 31 grudnia 2020 roku, więc biorąc pod uwagę skalę, możemy mówić o stosunkowo bieżących informacjach. Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka pod kątem nabytych kopii:

  1. Monster Hunter World – 16.8 mln
  2. Resident Evil 7 – 8.5 mln
  3. Resident Evil 2 Remake – 7.8 mln
  4. Resident Evil 5 – 7.8 mln
  5. Resident Evil 6 – 7.7 mln
  6. Monster Hunter World: Iceborne – 7.2 mln
  7. Street Fighter II – 6.3 mln
  8. Street Fighter V – 5.2 mln
  9. Resident Evil 2 – 5 mln
  10. Monster Hunter Freedom 3 – 4.9 mln

Jak widzicie, są to gry niebywale głośne i bez wątpienia kojarzy je praktycznie każdy. Nie może więc dziwić, jak świetne wyniki osiągają. Jeśli natomiast jesteście ciekawi, jak wygląda pełna i zaktualizowana lista sprzedaży, koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę Capcomu.

Źródło: https://twistedvoxel.com/monster-hunter-world-sells-24m-devil-may-cry-5-at-4-1m-according-to-new-sales-update/

Tagi: Capcom Monster Hunter World