Sony pracuje nad nowym DualSense? PS5 może otrzymać ulepszony kontroler

News
2548V
Sony pracuje nad nowym DualSense? PS5 może otrzymać ulepszony kontroler
Wojciech Gruszczyk | 04.02.2021, 18:06

Japończycy rozpoczęli nową generację całkowicie odświeżając kontroler i oferując DualSense. Firma może jednak pozytywnie zaskoczyć wrzucając na rynek poprawioną wersję pada. Gracze natrafili na interesujący patent.

PS5 ląduje u kolejnych graczy, którzy mają okazję doświadczyć nowej generacji PlayStation i sprawdzić w akcji nowy kontroler. DualSense jest chwalony przez graczy oraz dziennikarzy, ale bardzo możliwe, że Sony chce ulepszyć swoją propozycje.

Sony Interactive Entertainment złożyło patent, który sugeruje, że nowy DualSense może skorzystać z połączenia Wi-Fi (nadajnik-odbiornik), by poprawić jakość rozgrywki graczy zmniejszając opóźnienia:

„Dane wprowadzane przez gracza do kontrolera generują polecenia, które są wysyłane za pomocą obu nadajników [Bluetooth i Wi-Fi – red.], dzięki czemu urządzenie odbierające, takie jak konsola do gier lub serwer internetowy, może użyć jednego z dwóch poleceń, które nadejdzie jako pierwsze, aby zmniejszyć opóźnienia”.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że DualSense oraz DualShock 4 nie posiadają nadajników Wi-Fi, więc najwidoczniej patent będzie powiązany z nowym urządzeniem. Trudno jednak powiedzieć, dlaczego firma chce skorzystać z nowego połączenia – może będzie to związane ze specjalną technologią, by faktycznie zminimalizować opóźnienia?

Sony może nie wykorzystać przygotowywanej technologii, ale jak widać firma wciąż stara się ulepszyć swój kontroler i może w przyszłości ponownie bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Sprawdźcie najnowszą promocję na gry z PS5 oraz PS4 i pobierajcie tytuły z PS Plus.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-patent-hints-at-wi-fi-transceivers-for-controllers-could-suggest-new-dualsense-model/

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper