Kajko i Kokosz na pełnym zwiastunie. Netflix promuje polską animację

Filmy i seriale
2233V
Kajko i Kokosz na pełnym zwiastunie. Netflix promuje polską animację
Iza Łęcka | 04.02.2021, 11:16

Pozostało już coraz mniej czasu do premiery "Kajko i Kokosz" na Netflixie, więc platforma rozpoczęła intensywną promocję produkcji. Po zapowiedzi przyszedł czas na pełen zwiastun. Fani komiksów, zapinajcie pasy i oglądajcie.

O nowej animacji skupiającej się na przygodach kultowych bohaterów stworzonych przez Janusza Christę wiemy od dwóch miesięcy. Netflix zaoferuje widzom klimatyczny serial opowiadający o losach dwóch przyjaciół, którzy chronią przed Zbójcerzami mieszkańców grodu kasztelana Mirmiła. Niedawno doczekaliśmy się krótkiej zapowiedzi, tymczasem opublikowano pełny zwiastun.

"Kajko i Kokosz" zadebiutują na serwerach platformy streamingowej już 28 lutego. Seria składać się będzie z 26 trzynastominutowych odcinków, a pierwsza część liczyć będzie 5 epizodów. W drugiej połowie 2021 roku oraz w 2022 roku widzowie zobaczą pozostałe przygody. Motywem przewodnim historii będą nie tylko przygody słowiańskich wojów, ale i przyjaźń. W prace zaangażowani są twórcy powiązani z serią komiksów oraz ze środowiskiem komiksowym.

"Tu nie ma co Lelum Polelum, to trzeba zobaczyć i po raz pierwszy usłyszeć!" - reklamuje Netflix na swoim oficjalnym kanale YouTube.

Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza serialu/studio animacji EGoFILM opisuje dobór obsady:

W produkcjach animowanych obsada ma wyłącznie jedno narzędzie ekspresji czyli głos. Z jednej strony aktorzy dzięki niemu nadają postaciom głębi i charakteru. Z drugiej odegranie roli bez użycia innych środków wyrazu jest dla aktorów wielką sztuką i wyzwaniem. Dlatego też większość aktorów, których zaprosiliśmy do współpracy ma doświadczenie w dubbingu. Ponieważ jednak chcieliśmy zaskoczyć widzów, głosami naszych bohaterów przemówią także m.in. Krzysztof Zalewski i Abelard Giza.

W animacji czerpiącej z kultowych komiksów występują Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz- Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Anna Apostolakis (Lubawa), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Grabowski (Siłacz), Eryk Lubos (Rodrus), Krzysztof Szczerbiński (Świniarz) i Maciej Kosmala (Miluś).

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper