Kajko i Kokosz z datą premiery. Netflix przedstawił zapowiedź serialu animowanego

Filmy i seriale
1635V
Kajko i Kokosz z datą premiery. Netflix przedstawił zapowiedź serialu animowanego
Iza Łęcka | 27.01.2021, 10:47

Entuzjaści kultowych komiksów już w lutym będą mogli ponownie wkroczyć do słowiańskiego grodu. Netflix przedstawił krótki materiał promujący premierę serialu „Kajko i Kokosz”. Sprawdźcie szczegóły.

Po grudniowej zapowiedzi prac nad serialem animowanym „Kajko i Kokosz”, przyszedł czas na nieco więcej konkretów. Wiemy już, że animacja, która opiera się na kultowych komiksach Janusza Christy, będzie skupiać się na przygodach dwóch dzielnych wojaków, Kajko i Kokosza broniących mieszkańców grodu przed niebezpieczeństwami. Każdy epizod, będący oddzielną historią, będzie łączył motyw przyjaźni, która jest nadrzędną wartością.

Gigant streamingowy nie pozwoli jednak długo czekać fanom komiksów. „Kajko i Kokosz” zadebiutuje na serwisie Netflix już 28 lutego. Platforma zaprezentowała zwięzły teaser, który podkręca zainteresowanie przed premierą i przedstawia nie tylko głównych bohaterów, ale i innych mieszkańców grodu kasztelana Mirmiła.

„Kiedyś to były czasy… A teraz nadeszły takie! Z papieru na ekran. Kajko i Kokosz. Na Netflix już 28 lutego.”

Przypomnijmy, że seria „Kajko i Kokosz” po raz pierwszy zadebiutowała w 1972 roku, doczekując się kilkunastu wydań komiksów. Od 2016 roku wydawnictwo Egmont wznowiło serię – dzięki pracy innych autorów powstało „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”. Czytelnicy doczekali się kilku gier z udziałem charyzmatycznych bohaterów.

Twórcy platformy lubią czerpać z przeróżnych dzieł, które pełnią znaczącą rolę w kulturze, więc przygody dzielnych wojaków będą na pewno niemałą atrakcją dla sympatyków serii. Choć kilka dni temu poznaliśmy ofertę Netflixa na luty, wśród produkcji zabrakło wspomnianego serialu – to kolejna z niespodzianek dla abonentów.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper