Kajko i Kokosz dostaną polski serial od Netflix! Animowana produkcja zadebiutuje w 2021 roku

Filmy i seriale
1389V
Kajko i Kokosz dostaną polski serial od Netflix! Animowana produkcja zadebiutuje w 2021 roku
Kajetan Węsierski | 06.12.2020, 13:00

Netflix ogłosił oficjalnie, iż trwają prace nad pierwszą polską oryginalną serię animowaną - Kajko i Kokosz! Serial będzie oparty na przygodach znanych z popularnych komiksów Janusza Christy.

Netflix zrobił cudowną niespodziankę wszystkim fanom europejskich komiksów z okazji trwających Mikołajek! Platforma zapowiedziała oficjalnie, iż już w przyszłym roku zadebiutuje serial "Kajko i Kokosz" - produkcja bazująca na kultowych komiksach z drugiej połowy ubiegłego wieku (pierwszy numer debiutował w 1972 roku), na których wychowywała się duża część nas i naszych rodziców.

"Kajko i Kokosz" będzie serialem animowanym 2D stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie - tytułowi Kajko i Kokosz - którzy będą bronić swojej wioski przed licznymi niebezpieczeństwami. Każdy z odcinków będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć "przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu". W pracę nad projektem zaangażowani są twórcy związani z ikonicznym komiksem oraz ze środowiskiem komiksowym. 

Łukasz Kłuskiewicz, który odpowiada w Netflixie za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej, nie kryje radości w związku z nadchodzącą pozycją:

Ten wybór był dla nas oczywisty. "Kajko i Kokosz" to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie.

Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza serialu przekazała, co było motywacją do stworzenia serialu oraz co chciałaby osiągnąć, przenosząc kultowy tytuł na formę animacji dwuwymiarowej:

Serial "Kajko i Kokosz" to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu "Kajko i Kokosz" przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

To jak, czekacie? Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów przygód dwóch zwariowanych przyjaciół! Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper