Tale of Immortal niespodziewanym hitem na Steam. Chińska gra wyprzedziła nawet GTA 5 i Rust

Gry
1820V
Tale of Immortal niespodziewanym hitem na Steam. Chińska gra wyprzedziła nawet GTA 5 i Rust
Bartosz Dawidowski | 04.02.2021, 13:24

Wygląda na to, że po błyskotliwym i niespodziewanym sukcesie Rust (a właściwie po renesansie popularności tego tytułu z 2013 roku) mamy na Steam kolejny zaskakujący bestseller.

Tym razem chodzi o produkcję z Chin. Tale of Immortal cieszy się obecnie na platformie cyfrowej dystrybucji Valve ogromną popularnością - praktycznie bez żadnej akcji promocyjnej. Póki co Tale of Immortal kupują głównie mieszkańcy Państwa Środka, bo tytuł nie dorobił się jeszcze angielskiego tłumaczenia. To ma się jednak niedługo zmienić. Deweloperzy już zapowiedzieli, że szykują angielską lokalizację, która ma zostać niedługo udostępniona.

W Tale of Immortal zagrało jednocześnie wczoraj, w szczytowym momencie dnia, aż 172 tysięcy osób na Steam (dla porównania rekordowy wynik w historii Cyberpunka 2077 na Steam to ok. 150 tysięcy graczy). To rezultat lepszy od notowanego obecnie przez takie tuzy jak Rust czy GTA 5. Chińską produkcję wyprzeda w tej kategorii obecnie tylko CS: GO, Dota 2 i PUBG.

Ogromny sukces Tale of Immortal, które trafiło do sprzedaży 27 stycznia 2021 roku, pokazuje jak wielką siłę stanowią obecnie gracze z Chin. Steam nie jest blokowany przez chiński rząd, co właściwie stanowi dla wielu mieszkańców Państwa Środka obecnie jedyne gamingowe "okno na świat".

Wygląda na to, że warto czekać na angielską wersję Tale of Immortal, które na Steam ma już 86% pozytywnych recenzji. Tytuł oferuje rozgrywkę RPG, ale z dużym naciskiem na fabułę i motywy rodem z przygodówki.

Przy okazji przypominam o Festiwalu Gier Steam.

Źródło: https://steamcharts.com/top https://www.nme.com/news/gaming-news/tale-of-immortal-concurrent-170000-players-steam-2872566

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper