Cyberpunk 2077 z dużą luką w zabezpieczeniach. Gracze mogą utracić dostęp do PC – studio wydało ostrzeżenie

News
3569V
Cyberpunk 2077 z dużą luką w zabezpieczeniach. Gracze mogą utracić dostęp do PC – studio wydało ostrzeżenie
Wojciech Gruszczyk | 02.02.2021, 15:18

CD Projekt RED potwierdza prace nad kolejną aktualizacją, która wyeliminuje najnowszy problem Cyberpunka 2077. Produkcja posiada dużą lukę w zabezpieczeniach – mając odpowiednią wiedzę, hakerzy mogą przejąć kontrolę nad komputerem gracza. Studio wydało ostrzeżenie.

CD Projekt RED dopiero wyeliminował jeden z poważnych błędów w Cyberpunku 2077, a okazuje się, że deweloperzy muszą mierzyć się z kolejnymi niedogodnościami. Według jednego z graczy studio od ponad tygodnia wie o luce w zabezpieczeniach produkcji, ale nie zdecydowało się wyeliminować problemu w ostatnim hotfixie. W rezultacie społeczność postanowiła nagłośnić sprawę, by ostrzec innych posiadaczy Cyberpunka.

Okazuje się, że gracze nie powinni aktualnie pobierać modyfikacji oraz stanów rozgrywki z niewiadomego pochodzenia, ponieważ osoby mogą zainfekować pliki i za ich pomocą przejąć kontrolę nad naszym PC. PixelRickyRick, który odkrył lukę i poinformował o szczegółach CD Projekt RED, potwierdził również, że problem w jakimś stopniu występuje na PlayStation 4.

Możemy się oczywiście łatwo zabezpieczyć przed utratą dostępu do sprzętu – wystarczy w oczekiwaniu na ruch studia nie pobierać modów i save'ów z podejrzanego źródła.

Problem można łatwo rozwiązać (wystarczy zmienić jedną z wartości z 511 na 255), co nawet już naprawia mod Cyber Engine Tweaks, ale można też po prostu zaczekać na ruch CD Projekt RED, które wkrótce powinno wydać stosowną aktualizację.

Firma potwierdziła, że zna problem i stara się zaradzić:

Źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/l8x32j/psa_cyberpunk_2077_currently_has_a_security/ Twitter: CDPRED_Support

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper