PS5 i Xbox Series X z ograniczoną dostępnością. Microsoft potwierdza beznadziejną sytuację

News
3119V
PS5 i Xbox Series X z ograniczoną dostępnością. Microsoft potwierdza beznadziejną sytuację
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 19:21

Nie liczcie na szybki powrót i łatwy dostęp do PlayStation 5 oraz Xboksów Series X. Microsoft potwierdził właśnie ostatni raport AMD i zapowiedział, że dostawy nowych konsol będą ograniczone.

AMD w zeszłym miesiącu informowało o trudnej sytuacji z komponentami do swoich produktów oraz urządzeń zewnętrznych partnerów, przez co najnowsze sprzęt nie trafi szybko do sklepów.

Sytuację postanowił potwierdzić Microsoft, ponieważ wcześniej firma informowała, że w okolicy kwietnia będziemy mogli bez przeszkód kupić Xboksy Series X – teraz jednak otrzymaliśmy mniej pozytywną wiadomość.

Mike Spencer, szef działu relacji inwestorskich Microsoftu, w rozmowie z dziennikarzem The New York Times potwierdził, że dostawy nowych Xboksów będą ograniczone przynajmniej do czerwca.

Przedstawiciel Microsoftu wypowiedział się oczywiście o Xboksach, ale możemy mieć pewność, że identycznie sytuacja wygląda w przypadku PlayStation 5, które również korzysta z architektury AMD. Producent mierzy się z problemami i w następnych miesiącach nie możemy nawet marzyć o łatwym dostępie do nowych konsol.

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/1/22260564/microsoft-xbox-series-x-stock-june-supply-constraints

Komentarze (151)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper