Sonic Prime przybiegnie na Netflix. Znamy pierwsze szczegóły

Filmy i seriale
840V
Sonic Prime przybiegnie na Netflix. Znamy pierwsze szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 16:45

Netflix nie zwalnia i zapowiada kolejną produkcję związaną ze światem gier. Firma będzie blisko współpracować z Segą, by przygotować „Sonic Prime”. Nowa produkcja ma nawet wstępną datę premiery, ale nie liczcie na szybki debiut.

W zeszłym tygodniu wspominałem o wielkich planach Netflixa dotyczących rozwijania growych światów. Firma ostatnio zapowiedziała między innymi animację z Larą Croft, a teraz możemy potwierdzić kolejną produkcję – nowy Sonic przybiegnie na serwery platformy.

Sonic Prime” to 24-odcinkowa produkcja dla dzieci i rodzin, która będzie czerpać garściami z bogatego uniwersum. Główny bohater serii rozpocznie wyścig nie tylko o ocalenie wszechświata, ale również będzie to „podróż do poznania samego siebie i odkupienia”.

Serial zostanie przygotowany przez studio WildBrain, a SEGA pomoże w realizacji, dystrybucji i licencjonowaniu. Autorzy z Man of Action Entertainment (twórcy „Ben 10” i nagrodzonego Oscarem „Big Hero 6”) zostali zatrudnieni jako showrunnerzy i producenci wykonawczy.

SEGA celuje w widownie od 6 do 11 roku życia, ale animacja ma trafić w gust znacznie szerszego grona odbiorców – szczególnie fanów IP. „Sonic Prime” ma trafić na platformę w 2022 roku.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/02/netflix-officially-announces-sonic-prime-3d-animated-series

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych