Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2021 14:55
Medium Bloober Team
3529V

Medium bez nawiązań do Strajku Kobiet i Bestii z Wadowic. Bloober Team usunie „błąd”

Już w weekend pojawiły się w Sieci informacje od graczy, którzy natrafili na interesujące elementy w Medium. Twórcy zamieścili w grze nawiązania do Strajku Kobiet oraz Bestii z Wadowic, ale okazuje się, że takie błędy zostaną usunięte z produkcji.

W zeszłym tygodniu Medium trafiło na rynek i po zaledwie jednej dobie Bloober Team potwierdził, że sprzedaż gry pokryła koszty produkcji oraz marketingu. W weekend gracze bardzo często nie komentowali samego sukcesu tytułu, a odnosili się do interesujących nawiązań dotyczących wydarzeń w Polsce.

Jak wiadomo akcja Medium rozgrywa się w naszym kraju, więc twórcy postanowili wykorzystać okazję i zamieścili znak ośmiu gwiazdek, który jak wiadomo od ubiegłego roku jest mocno związany ze Strajkiem Kobiet. Sytuację dostrzegł nawet oficjalny Facebook Ruchu Ośmiu Gwiazdek.

To jednak nie koniec, ponieważ deweloperzy zamieścili w produkcji napis „Bestia z Wadowic” – jest to określenie nawiązujące do filmu „Seryjni mordercy – Bestia z Wadowic”, w którym autor przedstawiał Karola Wojtyłę jako mordercę i zbrodniarza. Produkcja została usunięta z YouTube'a, ale nadal możecie natrafić w Sieci na materiał.

Trzeba jednak zaznaczyć, że oba elementy nie są specjalnie prezentowane i odnalezienie nawiązań nie było łatwe, jednak jak się okazuje – Bloober Team usunie prace swoich deweloperów. Poprosiliśmy studio o komentarz i okazuje się, że „błąd” zostanie naprawiony przez aktualizację:

„Większość z nas w firmie dowiedziała się o tym fakcie z internetu. W Bloober Team pracuje ponad 100 osób – o różnych poglądach politycznych czy religijnych. Jako firma mamy zasadę tolerancji w stosunku do wszystkich bez względu na ich spojrzenie na świat i nie bawimy się w politykę. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym updacie”.

Sprawdźcie naszą recenzję Medium.

Medium bez Stajku Kobiet - 1

Medium bez Bestii z Wadowic

Źródło: https://polskigamedev.pl/the-medium-odnosi-sie-do-strajku-kobiet/
https://www.facebook.com/RuchOsmiuGwiazd/photos/a.103237864696985/246535010367269/

Tagi: Bloober Team The Medium