Fani Resident Evil zebrali pieniądze dla rodziny zmarłej Jeanette Maus

Gry
2466V
Fani Resident Evil zebrali pieniądze dla rodziny zmarłej Jeanette Maus
Iza Łęcka | 01.02.2021, 12:06

Społeczność Resident Evil nie zapomniała o rodzinie zmarłej Jeanette Maus. Pragnąc pomóc, fani wpłacali pieniądze na zbiórkę, której celem jest pokrycie wysokich kosztów leczenia. Udało się zgromadzić dużą kwotę.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy naszych czytelników o smutnym wydarzeniu. Jeanette Maus, która w najnowszym Resident Evil wcieli się w jedną z córek Lady Dimitrescu, zmarła, przegrywając ośmiomiesięczną walkę z rakiem jelita grubego.

Tymczasem gracze po raz kolejny udowodnili, że mają wielką moc. Sympatycy serii Resident Evil nie tylko przesyłali rodzinie i przyjaciołom wyrazy współczucia oraz kondolencje, ale zdecydowali się realnie ich wesprzeć w trudnym czasie. Fani pracy aktorki głosowej pospieszyli z przekazywaniem środków pieniężnych.

Zbiórka na GoFundMe została założona już w zeszłym roku, a początkowo jej celem było zgromadzenie pieniędzy na leczenie Maus. Pomimo wytężonej walki i starań artystka odeszła, jednak rodzina musi ponieść koszty hospitalizacji oraz zabiegów medycznych. Wiadomość o śmierci zaowocowała szybką mobilizacją graczy, dzięki której udało się osiągnąć sukces – systematycznie wpływające datki pozwoliły przekroczyć wyznaczony cel 60 tysięcy dolarów.

Źródło: https://www.dualshockers.com/resident-evil-fans-raise-funds-for-jeanette-maus

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper