PS5 otrzyma tańsze kierownice od Fanatec. Zaskakująca decyzja firmy

Gry
2877V
PS5 otrzyma tańsze kierownice od Fanatec. Zaskakująca decyzja firmy
Iza Łęcka | 01.02.2021, 07:39

Fanatec przyzwyczaiło graczy do tworzenia kierownic z segmentu premium, tymczasem producent rozszerzy katalog swoich produktów o nowe i zarazem tańsze urządzenia. Mowa o peryferiach przygotowanych z myślą o PS5.

PS5 współpracuje z licencjonowanymi kierownicami z PS4, ale oczywiście na sprzęt trafiają kolejne propozycje. Fanatec przygotowuje się do zmiany, która może zainteresować wielu sympatyków wyścigów – twórcy znani z tworzenia urządzeń premium chcą teraz zaskoczyć, dorzucając na rynek tańsze produkty.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Poprzez umieszczenie nowych produktów w niższym przedziale cenowym portfolio Fanatec, będziemy w stanie znacznie zwiększyć nasz udział w rynku na całym świecie. Zgodnie z naszą strategią marki top-down, świadomie akceptujemy również nieco niższe marże zysku brutto dla tej ekspansji. Jednak ze względu na ogólnie silny wzrost, zyski będą nadal rosły”.

Powyższe słowa wypowiedział Andras Semsey, dyrektor finansowy Endor AG (firma-matka Fanatec), który wcześniej potwierdził, że w 2021 roku korporacja planuje po raz pierwszy w historii przekroczyć granicę 100 mln euro ze sprzedaży.

Kierownice Fanatec są uważane za jedne z najlepszych na rynku, jednak w parze z jakością podąża bardzo wysoka cena. Producent stawia na personalizację urządzeń, chętnie sprzedając dodatkowe kierownice (koła), pedały, drążki zmiany biegów czy też ręczne hamulce. Obecnie możemy spodziewać się również tańszych zestawów, które mogą okazać się prawdziwym hitem wśród wielu graczy.

Nowe produkty Fanatec powinny trafić na rynek w czasie premiery Gran Turismo 7. Firma wierzy, że gra będzie jednym z hitów drugiej połowy 2021 roku.

Źródło: https://www.gtplanet.net/fanatec-launch-cheaper-wheels-ps5-20210126/

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper