PS5 z kolejnymi kierownicami. Thrustmaster i Fanatec potwierdzają „gotowość na PlayStation 5”

Gry
5180V
PS5 z kolejnymi kierownicami. Thrustmaster i Fanatec potwierdzają „gotowość na PlayStation 5”
Iza Łęcka | 07.08.2020, 11:58

Producenci kierownic spod szyldu Thrustmastera i Fanateca, dokładnie przygotowują się do premiery PS5. Sympatycy gier wyścigowych, których nie zabraknie na next-genie Sony, mogą być spokojni - posiadane urządzenia będą kompatybilne z PlayStation 5.

Sony potwierdziło wsparcie niektórych urządzeń z PS4 na PS5, choć z tego samego komunikatu dowiedzieliśmy się, że niektórych sprzętów podczas rozgrywki na next-genie nie będziemy mogli wykorzystać. Gracze w sprawie podłączenia posiadanych akcesoriów do PlayStation 5 powinni kontaktować się z producentami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Logitech zapowiedział nową kierownicę do PlayStation 5 i Xboksa Series X, tymczasem Thrustmaster i Fanatec potwierdzili, że ich „koła” będą gotowe na PS5. W przypadku posiadania chociażby modelu Thrustmaster T300, bez problemu podłączycie urządzenia do konsoli nowej generacji.

Fani gier wyścigowych mogą nastawiać się na sporo przyjemnej jazdy. Nie od dziś wiemy, że na nowej generacji nie zabraknie mocnych wyścigów: Sony już zapowiedziało Gran Turismo 7, Criterion Games pracuje nad nową odsłoną serii Need for Speed, a nie zapominajmy jeszcze o Wstecznej Kompatybilności, dzięki której otrzymamy dostęp do już wydanych produkcji.

Wsparcie wcześniej wydanych kierownic to bardzo dogodna wiadomość dla graczy, którzy nie będą narażeni na dodatkowy wydatek po zakupie next-genowej konsoli.

Źródło: Twitter: TMThrustmaster i fanatec

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper