Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.01.2021 13:30
Nintendo Switch w Japonii wynik
656V

Nintendo Switch z genialnym wynikiem w Japonii. Konsola przekroczyła 18 milionów sprzedanych egzemplarzy

Fakt, że sprzedaż Nintendo Switch w Japonii jest kapitalna, nie jest żadną tajemnicą. Wreszcie otrzymaliśmy jednak wynik, który obrazuje skalę fenomenu.

Nintendo Switch to konsola, która idealnie wbiła się w zapotrzebowanie graczy. Biorąc pod uwagę wyniki sprzedażowe oraz ciągły szał, jaki panuje na sprzęt, można odnieść wrażenie, że właśnie tego chcieliśmy. Nie może więc dziwić, jak dobrze sprzedają się gry (rzućcie okiem na ranking z Kraju Kwitnącej Wiśni) oraz sam fakt, iż firma cały czas rozważa wprowadzenie na rynek Nintendo Switch Pro.

Na stronie Famitsu pojawiły się natomiast dane, które najlepiej pokazują, z jak dużym fenomenem mamy do czynienia. Otóż zgodnie z podanymi wynikami, sprzedaż Nintendo Switch przekroczyła w samej Japonii 18 milionów egzemplarzy (wliczając w to hybrydową wersję oraz Lite)! W marcu miną zaledwie 4 lata od debiutu, co pokazuje, że średnio w skali roku rozchodzi się ponad 4 miliony tych konsol.

Jest to bez dwóch zdań wybitny wynik, a prawdopodobnie będzie jeszcze rósł. Aby lepiej zobrazować, o jak wysokiej sprzedaży mówimy, warto wspomnieć, że PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro to w sumie "zaledwie" 9.3 miliona. Daje to niewiele ponad połowę wyniku Nintendo Switch, a konsole poprzedniej generacji Sony plasują się na drugim miejscu sprzedażowym, jeśli chodzi o ostatnie lata - prawdziwa przepaść.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-switch-has-sold-over-18-million-units-in-japan

Tagi: Japonia Nintendo Switch sprzedaż Switch wynik