Dying Light 2 ma datę premiery? Jeden ze sklepów przedstawił szczegóły, Techland odpowiada na nowinę

Plotka
1889V
Dying Light 2 ma datę premiery? Jeden ze sklepów przedstawił szczegóły, Techland odpowiada na nowinę
Iza Łęcka | 28.01.2021, 13:18

Techland od dłuższego czasu stronił od przedstawiania kulisów prac nad Dying Light 2, choć w następnych miesiącach powinniśmy poznać nieco więcej szczegółów. Jeśli wierzyć najnowszym niepotwierdzonym doniesieniom, tytuł może zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku 

W zeszłym roku wrocławskie studio opóźniło premierę Dying Light 2, nie udzielając konkretnych informacji o dalszych planach. Zespół obiecał jednak, że w 2021 roku na sympatyków marki czeka zdecydowanie więcej atrakcji i wiadomości dotyczących produkcji. W ostatnich dniach pojawił się przeciek pokazujący rzekomą edycję kolekcjonerską, jednak wciąż czekamy na potwierdzenie, że produkt faktycznie przygotowało rodzimy zespół.

O pozycji Polaków mówi się jednak coraz więcej. Na stronie sklepu EB Games Australia pojawiła się data premiery –  ma zadebiutować 25 maja 2021 roku. Co ciekawe, informacja została uzupełniona zaledwie dwa dni wcześniej, czyli w terminie zbliżonym do momentu ujawnienia wyglądu kolekcjonerki.

Przewidywania sklepów często okazują się nietrafione, więc doniesienia z Australii powinniśmy traktować z pewnym dystansem, tym bardziej, że na Twitterze Dying Light odpowiedziano na plotkę. Jeden z graczy został zapewniony, że to jedynie placeholder, a moderator przypomniał o sytuacji z zeszłego roku, kiedy inne sieci wskazywały grudniową datę premiery. Trzeba jednak pamiętać, że to wyłącznie odpowiedź na zapytanie użytkownika, a wiadomość o debiucie będzie podana w oficjalnym komunikacie studia.

Po pytaniu jednego z obserwatorów o prace nad Dying Light 2 wskazano, że deweloperzy przygotowują grę i pragną dostarczyć na rynek dopracowany, ambitny produkt. Nie ulega wątpliwości, że po ostatnich zapowiedziach ogłoszeń zainteresowanie sympatyków IP rośnie, ale musimy czekać na oficjalne stanowisko Techlandu.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/dying_light_2_retail_leaks_keep_giving_fans_hope

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper