Iza Łęcka Iza Łęcka 28.01.2021 07:36
Tomb Raider powstaje
1752V

Nowy Tomb Raider połączy przeszłość z teraźniejszością, ale nie liczcie na szybką zapowiedź gry

Square Enix i Crystal Dynamics nie zapominają o serii Tomb Raider. Zespół wspomina o nowym projekcie, jednak nie powinniście już czyścić czekanów i pastować butów do wspinaczki. Twórcy potrzebują czasu i aktualnie świętują 25-lecie marki.

Wczoraj Netflix potwierdził przygotowanie pierwszej animacji w świecie Tomb Raidera, tymczasem możemy szykować się na kolejne atrakcje. Crystal Dynamics nagrało specjalną wiadomość dla fanów Lary Croft, w której potwierdza, że będzie dalej rozwijać markę – w 2021 roku studio skupia się na świętowaniu 25-lecia marki i zamierza zapewnić „nostalgiczną zawartość”.

Czy pod tymi słowami kryje się wspomniany w ostatnich plotkach remaster pierwszych części serii? Nie możemy wyrokować, jednak w związku z okazałą rocznicą IP, deweloperzy przygotowują ekscytujące wiadomości oraz niespodzianki.

Will Kerslake (reżyser z Crytal Dynamics) wspomniał o pracach nad nową odsłoną serii – niestety, nie możemy oczekiwać szybkiej premiery pozycji. Część zespołu nadal skupia się na uratowaniu Marvel's Avengers, jednak nawet w takich okolicznościach potwierdzono ważny szczegół: deweloperzy pragną połączyć klasyczne elementy serii z ostatnią trylogią:

„Wyobrażamy sobie przyszłość Tomb Raidera po [rebootowanej trylogii], opowiadając historie, które opierają się na grach Core Design i Crystal Dynamics, starając się zjednoczyć te linie czasowe. Biorąc pod uwagę obszerną historię Tomb Raidera, nie jest to łatwe zadanie i prosimy o cierpliwość, gdy będziemy przechodzić przez ten proces. W najbliższej przyszłości nie planujemy zapowiedzi głównej odsłony serii".

Mogliśmy się spodziewać, że Square Enix nie porzuci tak cenionej marki, która posiada oddaną społeczność na całym świecie, a w obliczu ostatnich zapowiedzi Netflixa najpewniej zyska dodatkową popularność. Musimy uzbroić się w cierpliwość, jednak wielu graczy na pewno będzie zadowolonych, że Lara Croft, prędzej czy później, powróci. Pozostaje nam oczekiwać na dalsze informacje od Crytal Dynamics.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/next_tomb_raider_game_to_blend_originals_with_reboot_trilogy

Tagi: Crystal Dynamics Lara Croft Square Enix tomb raider