Iza Łęcka Iza Łęcka 27.01.2021 09:34
mistrz film Piotr Głowacki
1377V

Mistrz przedstawi historię polskiego boksera walczącego w Auschwitz-Birkenau. Pierwszy zwiastun intryguje

„Mistrz” może okazać się kolejną, niezwykle interesującą polską produkcją, która zostanie doceniona przez wielu widzów. Film przedstawi biografię Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego – polski bokser, trener i żołnierz Wojska Polskiego był jednym z pierwszych więźniów nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

3 września w kinach zadebiutuje „Mistrz”, który będzie pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”) w roli reżysera oraz scenarzysty. Twórca wziął na warsztat historię Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który walczył na ringu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Akcja „Mistrza” została osadzona w okresie początków funkcjonowania KL Auschwitz i opowie o losach przedwojennego bokserskiego mistrza Warszawy w wadzie koguciej, który został zesłany do obozu w pierwszym transporcie (14 czerwca 1940 roku).

„Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, podczas 3-letniego pobytu w obozie Auschwitz stoczył kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu. Dostawał za nie jedzenie, którym dzielił się z innymi. Jego zwycięstwa dawały jednak znacznie więcej - przynosiły nadzieję na zwycięstwo nad nazistowskim terrorem. Jeszcze tkwi tu pamięć o numerze 77, który niegdyś boksował Niemców, jak chciał, biorąc na ringu odwet za to, co inni dostali na polu – napisał o nim Tadeusz Borowski”.

W rolach głównych wystąpili: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

Piotr Głowacki wypowiedział się o filmie w następujących słowach:

„Pracując nad filmem myśleliśmy o kimś, kto dzięki silnej woli przetrwania, pasji, mógł pokonać największe, niewyobrażalne zło. Myślę, że jest to obraz, który poprzez bliskie ukazanie indywidualnego losu Tadeusza Pietrzykowskiego, może dać nadzieję, że jeśli mocno w coś wierzymy, jeśli ciężko na coś pracujemy, jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności”.

Sprawdźcie naszą recenzję pierwszych odcinków serialu „WandaVision” oraz filmu „Zabójcze lato”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: film mistrz Piotr Głowacki trailer