Iza Łęcka Iza Łęcka 26.01.2021 13:39
Gra o Jamesie Bondzie Project 007
987V

Project 007 z nowymi szczegółami. Twórcy Hitmana mogą stworzyć trylogię

Po zakończeniu ostatniej misji Hitmana, IO Interactive rozpoczyna prace nad kolejną produkcją, tym razem poświęconą innemu agentowi - studio ma wielkie oczekiwania wobec pozycji. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo Project 007 zadebiutuje dopiero za kilka lat.

Hitman 3 okazał się jedną z najgłośniejszych premier stycznia. Po bardzo dobrych recenzjach, coraz więcej graczy decyduje się wskoczyć w dopasowany garnitur i pozbyć kolejnych celów w odpicowanych miejscówkach rozmieszczonych na całym świecie. Duński zespół może mówić o sporym sukcesie, choć nie poprzestaje na laurach i zabiera się ostro do dalszej pracy.

W najnowszym wywiadzie z Hakanem Abrakiem, współzałożycielem studia, poruszona została kwestia niedawno zapowiedzianego Projectu 007. Jak potwierdził prezes, dopiero za kilka lat sympatycy marki będą mogli podjąć się niebezpiecznych misji z pościgami samochodowymi i wieloma gadżetami. Przedstawiciel IO Interactive zdradził jednak, że gra nie będzie czerpać z wydanych filmów, a deweloperzy planują stworzyć uniwersum Jamesa Bonda od podstaw. Co ciekawe, Project 007 może okazać się trylogią:

"Pewne jest jednak, że nadchodząca gra o Jamesie Bondzie nie będzie oparta na żadnym z 24 filmów, które ukazały się w ciągu ostatnich prawie 60 lat z brytyjskim czarusiem i agentem w roli głównej. (…) Wymyśliliśmy również całkowicie oryginalną historię i można sobie wyobrazić, że mogłaby z niej wyjść trylogia”.

Nikogo nie zaskoczy fakt, że twórcy mierzyć się będą ze sporymi oczekiwaniami graczy. Choć historia gier spod szyldu Agenta 007 miała swoje wzloty i upadki, jest to IP, które ma spore grono fanów. Pragnąc stworzyć pozycję, która przypadnie do gustu sympatykom Bonda, IO Interactive zwiększy ilość pracowników. W ciągu kilku lat ekipa deweloperów zwiększy się dwukrotnie.

"Dzisiaj mamy 200 pracowników, a spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy mieli ponad 400. Nie ma więc wątpliwości, że umowa dotycząca Bonda znaczy dla nas szalenie dużo".

Źródło: https://www.dr.dk/nyheder/kultur/gaming/det-er-stadig-svaert-forstaa-skaebnemoede-bragte-james-bond-satsning-til,
https://www.psu.com/news/io-interactive-looking-to-double-staff-size-and-open-new-studio-for-project-007/

Tagi: IO Interactive james bond Project 007 (tytuł tymczasowy) trylogia