Iza Łęcka Iza Łęcka 25.01.2021 08:57
Uśmiechnięty Agent 47 - Hitman
957V

Hitman 3 z zaskakująco wysoką sprzedażą. Gry na PS5 zanotowały znakomity tydzień w Wielkiej Brytanii

Przed IO Interactive bardzo dobry czas. W kolejnych latach studio będzie rozwijać nową grę w uniwersum Jamesa Bonda, tymczasem Hitman 3 okazał się wielkim sukcesem. Okoliczności i dobre recenzje sprawiły, że nowe misje Agenta 47 mogą poszczycić się sporą popularnością.

Twórcy Hitmana potwierdzili świetny start nowej części, jednak nie udostępnili jeszcze szczegółowych danych. Sukces skradanki w pewien sposób obrazują informacje z Wielkiej Brytanii, zgodnie z którymi Hitman 3 trafił na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży, osiągając wynik lepszy o 17% w porównaniu z poprzednią odsłoną.

Gracze najchętniej sięgali po wersję na PS5 (49%), następnie na Xboksa i PlayStation 4. Dane przedstawiają wyłącznie wynik z fizycznej dystrybucji, ale możemy podejrzewać, że wielu klientów sięgnęło również po pozycję w cyfrze.

Termin premiery Hitmana 3 mógł nieco przyczynić się do znakomitego rezultatu, bowiem od początku roku nie debiutowały na rynku duże produkcje AAA, które mogłyby zostać dostrzeżone przez sympatyków gier wideo. Trzeba jednak zauważyć, że na drugim miejscu podium znalazł się Animal Crossing: New Horizons, który pomimo zeszłorocznego debiutu osiągnął odrobinę gorszy wynik (różnica 800 sztuk) od Hitmana 3.

W zeszłym tygodniu na brytyjskim rynku pojawiły się kolejne egzemplarze PlayStation 5 i chociaż sprzęt został błyskawicznie wykupiony przez boty, nowe partie pobudziły również zainteresowanie tytułami w fizycznej dystrybucji. W zeszłym tygodniu sprzedaż gier na PlayStation 5 wzrosła o 324%:

 • Spider-Man: Miles Morales – rezultat lepszy o 161% (awans z 12 na 5 miejsce),
 • Demon's Souls – wzrost o 291% (powrót na listę sprzedaży, 27 lokata),
 • Call of Duty: Black Ops Cold War – zainteresowanie większe o 56%,
 • Assassin's Creed Valhalla – wzrost zainteresowania o 7%, ale edycja na PS5 odnotowała +174%.

Natomiast tak prezentuje się zestawienie sprzedaży z całego zeszłego tygodnia:

 1. Hitman 3
 2. Animal Crossing: New Horizons
 3. Mario Kart 8: Deluxe
 4. Spider-Man: Miles Morales
 5. Call of Duty: Black Ops Cold War
 6. Grand Theft Auto 5
 7. Ring Fit Adventure
 8. Just Dance 2021
 9. Minecraft (Switch)
 10. FIFA 21

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-24-hitman-3-surpasses-its-predecessor-to-claim-no-1-uk-boxed-charts

Tagi: Hitman 3 IO Interactive playstation 5 ps5 wielka brytania wyniki sprzedaży