Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2021 19:25
GTA Online
2503V

GTA Online notuje wielki sukces w walce z oszustami. Cheaterzy muszą oddać pieniądze na cele charytatywne

Take-Two i Rockstar nie zamierzają tolerować oszustów na serwerach GTA Online, więc firmy kontynuują walkę z twórcami cheaterów. Jeden z najpopularniejszych programów wpływających na sieciowe GTA nie będzie dłużej rozwijany. Wszystko dzięki „rozmowom” z prawnikami.

GTA Online i GTA 5 mają w następnych miesiącach trafić na nową generację, więc Take-Two postanowiło jeszcze przed debiutem uporządkować sytuacje na serwerach. Autorzy LunaCheats, jednego z najpopularniejszych programów do oszukiwania w sieciowym Grand Theft Auto, potwierdzili, że nie będą dłużej rozwijać swojego programu.

Do LunaCheats odezwali się prawnicy wydawcy i po „rozmowach” udało się ustalić wspólne działanie. Na witrynie firmy odpowiedzialnej za cheaty znajduje się teraz prosty komunikat, w którym autorzy podkreślają, że nie zamierzają dalej rozwijać i dystrybuować swoich usług. W dodatku LunaCheats przekaże wszystkie dochody z hacków na cele charytatywne wyznaczone przez Take-Two.

Jest to bez wątpienia ważne zwycięstwo dla Rockstar, które pozbędzie się z serwerów wielu oszustów, którzy uprzykrzali życie normalnym graczom – miało to pewnie wpływ na możliwe zarobki z mikrotransakcji, więc Take-Two postanowiło odpowiednio zareagować.

Możemy mieć pewność, że w kolejnych tygodniach z serwerów GTA Online zniknie wielu oszustów, którzy korzystali z technologii LunaCheats.

Gracie jeszcze w GTA Online? Kajetan w ostatnim czasie zastanawiał się, dlaczego ponownie warto wrócić do gry. Natomiast Mateusz przedstawił wszystkie plotki dotyczące GTA 6.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/major-gta-online-cheats-site-shut-down-after-pressure-from-take-two/1100-6486699/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North