Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2021 15:13
Jodie Turner-Smith Wiedźmin
3637V

Wiedźmin od Netflix rośnie. Znamy główną bohaterkę Witcher: Blood Origin

Netflix szykuje dla widzów prequel wydarzeń z „Wiedźmina” i znamy pierwszą bohaterkę „Witcher: Blood Origin”. W serialu główną rolę otrzymała Jodie Turner-Smith, którą możecie kojarzyć z między innymi serialu „Nightflyers”.

Netflix szykuje wiele produkcji w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, a „Witcher: Blood Origin” będzie historią umiejscowioną 1200 lat przed Geraltem z Rivii. Twórcy przedstawią erę elfów i zamierzają pokazać historię pierwszego wiedźmina.

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Redakcja Deadline potwierdza, że Jodie Turner-Smith (Queen & Slim, Nightflyers) została zatrudniona do głównej roli w przygotowanej historii. Netflix zaprosi widzów na sześcioodcinkowy serial, który ma pokazać wiele interesujących wątków.

Turner-Smith zagra Éile, elitarną wojowniczkę obdarzoną głosem bogini, która opuściła swój ród i stanowisko strażniczki królowej, by podążać za głosem serca jako wędrowna śpiewaczka. Wydarzenia w świecie sprawią, że będzie musiała wrócić „na drogę ostrza w poszukiwaniu zemsty i odkupienia”.

Za „Witcher: Blood Origin” odpowiada Declan de Barra, który został producentem wykonawczym i showrunnerem serialu. Lauren Schmidt Hissrich, Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films zostali producentami wykonawczymi. Andrzej Sapkowski pełni funkcję konsultanta kreatywnego.

„Witcher: Blood Origin” został zapowiedziany w zeszłym roku, a ostatnio pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące fabuły, jednak wciąż nie otrzymaliśmy konkretów od samych twórców.

Wiedźmin od Netflix rośnie. Znamy główną bohaterkę Witcher Blood Origin

Źródło: https://deadline.com/2021/01/the-witcher-blood-origin-jodie-turner-smith-cast-eile-netflix-witcher-prequel-series-1234679499/
Zdjęcie (główne): CarlaVanWagoner (shutterstock)
Zdjęcie (w treści): FlickDirect Inc (shitterstock)

Tagi: Jodie Turner-Smith Wiedźmin Witcher: Blood Origin