Iza Łęcka Iza Łęcka 25.01.2021 07:00
Takamura Cyberpunk 2077 bug
9501V

Cyberpunk 2077 z dużym problemem. Patch 1.1 wprowadza game-breaking buga i wielu graczy nie może ukończyć gry

CD Projekt RED udostępnił oczekiwaną aktualizację, jednak w najbliższym czasie powinniśmy zostać poinformowani o kolejnych plikach. Ukończenie historii w Cyberpunku 2077 jest dla wielu graczy niemożliwe, gdyż patch 1.1 wprowadza do gry nową, sporą niedogodność.

W piątek CD Projekt RED opublikował aktualizację, która była zapowiadana jeszcze w grudniu. Deweloperzy zdołali poprawić jakość pozycji na różnych urządzeniach, ale jednocześnie uniemożliwili ukończenie historii niektórym graczom.

Przed dużym wyzwaniem stanęli sympatycy Cyberpunka 2077 wykonujący misję „Stary znajomy”, podczas której w pewnym momencie do V ma zadzwonić Takemura. Gdy już bohater doczeka się telefonu, jego rozmówca milczy, a dalsze interakcje z innymi NPC-ami są niemożliwe. Produkcja odczytuje, że rozmowa wciąż trwa, jednak ona nie dochodzi do skutku, więc gracze mają zablokowany cały progres. Przejście misji fabularnej staje się niemożliwe.

W Sieci pojawiło się już kilka porad dotyczących rozwiązania game-breaking buga, które nie sprawdzają się w każdym przypadku – jedną z potencjalnych metod jest aktywacja pobocznego zadania, w którym ktoś ma zadzwonić do V, dzięki czemu część graczy może kontynuować rozgrywkę. Niestety, pomysł nie działa u wszystkich.

Polskie studio musi jak najszybciej zareagować, więc w najbliższym czasie spodziewajmy się kolejnej łatki, która zajmie się wyeliminowaniem błędu.

Cyberpunk 2077 błąd 1

Cyberpunk 2077 błąd 2

Cyberpunk 2077 błąd 3

Źródło: Informacja od czytelnika - dzięki Piotrek!

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077