Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.01.2021 10:30
The last of Us nagrody GOTY
1770V

The Last of Us miażdży konkurencję. Obie gry z serii dostały w sumie 500 wyróżnień GOTY

Naughty Dog ma w swoich rękach prawdziwe monstrum - marka The Last of Us może pochwalić się prawdziwym rekordem, który ciężko będzie pobić.

The Last of Us Part II to niewątpliwy sukces studia Naughty Dog. Najlepiej świadczą o ten recenzje oraz fakt, w ilu miejscach wybrana została Grą Roku. Projekt jest ogromnym hitem, a twórcy mogą teraz zbierać zasłużone laury. Jedynym, czego dla wielu brakuje, jest wydanie jeszcze bardziej wydajnej wersji na PlayStation 5 - a to, jak wiemy, może mieć miejsce.

W tym wszystkim nie można jednak zapominać, że nie jest to bynajmniej szczęśliwy strzał ekipy odpowiadającej za przygody Ellie, ale swego rodzaju potwierdzenie, jak dobrze odnajdują się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Już przecież pierwsza odsłona, The Last of Us, była ogromnym hitem na globalną skalę i jedną z najlepszych gier ery PlayStation 3.

Teraz okazuje się, że obie gry, jako marka, mogą pochwalić się świetnym rekordem. Gdyby podliczyć liczbę wyróżnień GOTY dla obu, okazałoby się, że było ich w sumie ponad 500! To wynik, który robi wrażenie, ale jedno trzeba napisać z pełnym przekonaniem - w pełni zasłużenie. Rozkład nagród Gry Roku dla rzeczonych tytułów prezentował się następująco:

The Last of Us (254):

  • Media - 196
  • Czytelnicy - 58

The Last of Us 2 (254):

  • Media - 166
  • Czytelnicy - 88

Jak twierdzi redakcja TwistedVoxel, wynik jest najwyższym w historii, biorąc pod uwagę jakąkolwiek inną serię. Cóż, nam pozostaje liczyć, że prócz nadchodzącego serialu, dane nam będzie jeszcze obcować z tą niezwykle uznaną i utytułowaną marką.

Źródło: https://twistedvoxel.com/the-last-of-us-franchise-500-goty-awards/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II