Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2021 00:57
Cyberpunk 2077 V - CD Projekt RED premiera
6893V

Cyberpunk 2077 z rekordowym wynikiem! Gra osiągnęła największą, cyfrową premierę w historii

CD Projekt RED jeszcze nie przedstawił kompletnych danych dotyczących sprzedaży Cyberpunka 2077, ale według najnowszych informacji przedstawionych przez Nielsen’s SuperData – polska gra zanotowała rekordową premierę w cyfrowej dystrybucji.

CD Projekt RED potwierdził oficjalny wynik sprzedaży Cyberpunka 2077 do 20 grudnia, ale wciąż nie otrzymaliśmy pełnych danych, które przedstawiłyby szczegóły dotyczące sprzedaży w całym miesiącu. Studio ujawni pełne wyniki pewnie dopiero podczas przedstawiania rezultatów za pierwszy kwartał 2021 roku lub na zakończenie roku fiskalnego.

Mimo to informacje ciekawe informacje przedstawiło Nielsen's SuperData – według raportu z rynku cyfrowego, gracze kupili 10,2 mln egzemplarzy Cyberpunka 2077 w samym grudniu. Aż 80% kopii gry przypadło na komputery osobiste.

Możemy mieć pewność, że sprzedaż byłaby znacznie większa gdyby Cyberpunk 2077 prezentował lepszą jakość i pozycja nie zostałaby usunięta z PlayStation Store. Trzeba pamiętać, że przygoda V wciąż nie znajduje się w sklepie Sony.

Przedstawione dane Nielsen's SuperData pozwalają zakładać, że Cyberpunk 2077 osiągnął największą, cyfrową premierę w historii – pod względem sprzedanych egzemplarzy oraz przychodów.

„Cyberpunk 2077 miał największą premierę wśród gier wszech czasów, biorąc pod uwagę przychody ze sprzedaży cyfrowej i sprzedanych jednostek (10,2 mln)*. Udana kampania marketingowa i renoma gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zapewniły tytułowi CD Projekt Red rozgłos niezbędny do pobicia rekordów, pomimo problemów z wydajnością na konsolach, powszechnych błędów i bezterminowego usunięcia gry z PlayStation Store. Niezwykle wysoki udział sprzedaży cyfrowej (80%) przypadł na PC, co prawdopodobnie było spowodowane usunięciem gry z PlayStation i ogólnym stanem wersji konsolowych. Niezależnie od krótkoterminowego sukcesu finansowego, krytyka sprawiła, że deweloper będzie musiał zainwestować znaczne środki w naprawę produkcji, by odbudować swój wizerunek przed premierą kolejnego tytułu.”

Już wcześniej przedstawione informacje przez CD Projekt RED (4,72 mln w zamówieniach przedpremierowych na PC) sprawiały, że tytuł Polaków jest najszybciej sprzedającą się grą na komputery osobiste.

Cyberpunk 2077 sprzedaż rekordy PC

Źródło: https://www.superdataresearch.com/blog/worldwide-digital-games-market

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077