Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2021 14:37
Tsuyoshi Kodera
1442V

PlayStation traci swój kolejny filar. Tsuyoshi Kodera odchodzi z firmy

Tsuyoshi Kodera potwierdził odejście z PlayStation. To kolejny weteran i prawdziwa ikona japońskiej korporacji, która zdecydowała się odejść z Sony. Inżynier od lat pracował na różnych stanowiskach i miał nawet okazję być dyrektorem generalnym oraz prezesem całego PlayStation.

Tsuyoshi Kodera to kolejny weteran PlayStation, który potwierdził, że już wkrótce opuści korporację. Japończyk będzie pracował dla firmy wyłącznie do końca aktualnego roku finansowego, czyli do 31 marca 2021 roku.

To właśnie on był odpowiedzialny za dużą rewolucję w działaniach Sony i marki PlayStation. W 2010 roku jako starszy wiceprezes działu sieciowego Sony Interactive Entertainment odegrał kluczową rolę w przygotowaniu PlayStation Store, PlayStation Plus, PlayStation Now, PlayStation Video oraz PlayStation Music.

Za swoje dokonania został nawet prezesem Sony Network Entertainment, a później awansował na szefa całego Sony Interactive Entertainment. Tsuyoshi Kodera rozpoczął prace na najważniejszym stanowisku w listopadzie 2017 roku zastępując na tym miejscu Andrewa House'a. Japończyk ustąpił miejsca Jimowi Ryanowi, który przejął stery 1 kwietnia 2019 roku i wprowadził PlayStation w nową generację.

Tsuyoshi Kodera to kolejna ikona, która w ostatnim czasie opuściła PlayStation. Keiichiro Toyama (reżyser Gravity Rush), Kazunobu Sato (producent The Last Guardian), Junya Okura (projektant Gravity Rush i Gravity Rush 2) oraz Teruyuki Toriyam (Demon's Souls Remake i Boodborne) wcześniej zdecydowali się odejść od japońskiego giganta.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-man-behind-playstations-online-services-is-set-to-leave-sie/

Tagi: john kodera playstation playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 Sony Tsuyoshi Kodera