Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2021 07:14
SIE Japan Studio traci największe talenty. Z firmy odchodzi producent Bloodborne
2793V

SIE Japan Studio traci największe talenty. Z firmy odchodzi producent Bloodborne

Wszystko wskazuje na to, że źle dzieje się w SIE Japan Studio. Po tym jak studio straciło kilku kluczowych deweloperów, o czym pisaliśmy na początku grudnia, z firmy odchodzi też jedna z najważniejszych osób w zespole.

Tak jak pisaliśmy na początku grudnia, z SIE Japan Studio pożegnali się m.in. Keiichiro Toyama (reżyser Gravity Rush), Kazunobu Sato (producent The Last Guardian) oraz Junya Okura (projektant Gravity Rush i Gravity Rush 2). Teraz okazuje się, że japońskiej firmy odchodzi również Teruyuki Toriyama, który pracował jako producent na remake'iem Demon's Souls (we współpracy z ekipą Bluepoint Games), nad Bloodborne (w kooperacji z FromSoftware) oraz Soul Sacrifice. Toriyama był obok Hidetaki Miyazakiego i Masakiego Yamigawy, jedną z najważniejszych osób pracujących nad znakomitym Bloodborne, którego duża część została opracowana właśnie przez SIE Japan Studio.

Niestety sytuacja ze studiem SIE Japan Studio nie wygląda dobrze. Z firmy uciekają największe talenty. Już wcześniej informowaliśmy, że Toyama, Sato i Okura odeszli z zespołu, by założyć własne studio, które nazwano "Bokeh Game Studio". Prawdopodobnie w tym samym kierunku idzie teraz Toriyama, który napisał na Twitterze, że podejmie się "wyzwania tworzenia nowych gamingowych IP" w jego "nowej firmie". Nie wiemy jeszcze czy chodzi o Bokeh Game Studio, które uformowali koledzy tego dewelopera.

"Opuszczam SIE Japan Studio pod koniec grudnia. Dla wszystkich, który wspierali Japan Studio, dziękuję wam! Będę dalej podejmować wyzwanie tworzenia nowych gamingowych IP w mojej nowej firmie. Proszę o wasze dalsze wsparcie" - napisał Teruyuki Toriyama.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/12/teruyuki-toriyama-leaves-sony-interactive-entertainment-japan-studio

Tagi: bloodborne PS4 ps5 SIE Japan Studio