Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2021 12:54
pad playstation 5 i xbox series x
1181V

AMD podekscytowane premierą PS5 i Xboksów Series X|S. Firma jest zaskoczona dużym zainteresowaniem

PlayStation 5 i Xbox Series X|S korzystają z podzespołów AMD, na którego barkach spoczywa wyprodukowanie elementów, by te mogły trafić do konsoli, a następnie do graczy. Pomimo premierowych niedogodności, korporacja jest zachwycona debiutem urządzeń.

Z okazji targów CES 2021, Lisa Su, dyrektor generalna AMD, uczestniczyła w wirtualnym spotkaniu z wybranymi redakcjami. Oprócz przedstawienia procesorów AMD Ryzen 5000, poruszony został między innymi temat premier konsol nowej generacji. Przedstawicielka amerykańskiego przedsiębiorstwa jest niezwykle zadowolona efektem startu nowych sprzętów:

„Jesteśmy zachwyceni tym, jak przebiegły debiuty konsol. Słyszeliście stanowiska Sony i Microsoftu, ich spojrzenia na temat skali premier i odbioru produktów. Z naszego punktu widzenia, jeśli się nad tym zastanowić, przy takiej ilości nowego sprzętu, który musiał powstać - miliony jednostek obu konsol, w tym wszystkie trzy urządzenia - które trzeba było wysłać, to wszystko bardzo dobrze się zgrało”.

Lisa Su nie ukrywa, że zapotrzebowanie na PS5 oraz XSX|S okazało się większe niż przypuszczano, jednak producent podzespołów będzie starał się sprostać oczekiwaniom i zwiększyć produkcję podzespołów.

„Jeśli chodzi o to, czego się dowiedzieliśmy, to zapotrzebowanie jest większe niż myśleliśmy i staramy się uzyskać jak największą wydajność w tym zakresie. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu [konsol -przyp. red.], z partnerstwa z Sony i Microsoftem. Oni mają nieco inne strategie, ale współpraca z nimi przebiega bardzo dobrze. To jest wielki cykl. To mówi nam sporo o tym, jak wiele technologii udało nam się zintegrować w konsolach”.

Trzeba podkreślić, że zarówno amerykański gigant technologii jak i Japończycy mierzą się ostatnio ze sporymi przeciwnościami w dostarczeniu oczekiwanej liczby egzemplarzy swoich urządzeń do graczy. W Japonii tylko wylosowani szczęśliwcy zdobywają PS5, natomiast sprzedawcy z Wielkiej Brytanii muszą podjąć zdecydowane działania wobec handlarzy używających boty do wykupowania dodatkowych nakładów sprzętu.

Źródło: https://wccftech.com/amd-ceo-thrilled-with-how-console-launches-went-theres-higher-demand-than-we-thought/

Tagi: amd Lisa Su playstation 5 podzespoły premiera nowej generacji ps5 xbox series x|s