Iza Łęcka Iza Łęcka 18.01.2021 12:47
Uncharted 5 gra-film
2828V

Uncharted 5 na PS5 jednak powstaje? Sony San Diego potwierdza prace nad „istniejącymi markami”

Powracają plotki dotyczące rozwoju nowej odsłony serii Uncharted. Zespół Sony z San Diego poszukuje pracowników, a przedstawione w ofercie informacje sugerują, że deweloperzy mogą skupiać się na nowej opowieści poświęconej charyzmatycznemu łowcy skarbów.

Naughty Dog potwierdziło już prace nad nowym tytułem, choć wciąż nie wiemy, jakim konkretnie projektem zajmuje się doświadczony zespół. Twórcy mogą rozwijać markę The Last of Us, opracować kolejną część Uncharted lub zająć się zupełnie świeżym IP.

Już w zeszłym roku do opinii publicznej przedostawały się niepotwierdzone doniesienia, według których Naughty Dog nie wróci do świata Nathana Drake'a, a nowy tytuł z serii prawdopodobnie będzie rozwijany przez studio z San Diego. Plotki ponownie są komentowane przez obserwatorów branży, a to za sprawą Michaela Mumbauera, który pracuje dla Sony od 13 lat, a ostatnio otrzymał nowe zadanie.

Były szef studia zajął się zebraniem nowego zespołu do projektu AAA:

„Jego najnowszym osiągnięciem jest zbudowanie nowego, w pełni gwiazdorskiego zespołu do rozwoju produkcji AAA dla przygodowej gry akcji dla PlayStation. Zespół ten ma siedzibę w San Diego i wykorzystuje własny silnik, który został zmontowany w celu rozszerzenia istniejących franczyz i stworzenia nowych historii dla następnego pokolenia graczy”.

Domniemania, według których Naughty Dog poświęci się rozwojowi The Last of Us lub wykreuje nową markę, natomiast klimatyczne historie o łowcy zaginionych skarbów zostały „oddane”, pojawiają się już od dawna. Swego czasu do ekipy z San Diego dołączyło kilku doświadczonych twórców, którzy pracowali wcześniej właśnie nad rozwojem Uncharted.

Trudno też oczekiwać, by Sony zrezygnowało z The Last of Us czy Uncharted, bowiem marki nie tylko cieszą się ogromną popularnością, są ikonicznymi IP Japończyków, ale i generują wysokie zyski.

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-new-sony-san-diego-team-is-working-on-existing-franchises/

Tagi: playstation playstation 5 ps5 san diego Sony sony san diego