Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 12:33
Uncharted 5
3260V

Uncharted 5 może być rozwijane przez nowe studio Sony. Naughty Dog dzieli się kolejnymi talentami

Neil Druckmann kilkukrotnie wspominał o nowym projekcie Nauhgty Dog, za każdym razem mówiąc o The Last of Us 3 lub nowym IP. Przedstawiciele studia nie powracają już pamięcią do Uncharted, gdyż zgodnie z pojawiającymi się plotkami – gra o poszukiwaczach skarbów jest rozwijana przez nowe studio Sony.

Naughty Dog na przestrzeni dwóch generacji stworzyło i rozwinęło serię Uncharted, choć ostatnie słowa Neila Druckmanna sugerują odejście studia od tego IP. Po premierze drugiej przygody Ellie, deweloperzy pragną skupić się na rozwoju The Last of Us lub stworzą zupełnie nową markę.

Sony jednak nie powinno rezygnować z tak silnej i rozpoznawalnej marki – w końcu Uncharted 4: Kres Złodzieja dało pokaz olbrzymich możliwości IP. Jak jednak wiemy japońska korporacja posiada nowe studio w San Diego, do którego wciąż zatrudniani są kolejni deweloperzy. Najnowszych nabytkiem zespołu jest Zak Oliver, artysta lokacji, który pracował ostatnio nad The Last of Us 2. To następny doświadczony deweloper, który rozpoczął pracę dla wciąż niepotwierdzonego oficjalnie zespołu.

Już pod koniec 2018 roku informowaliśmy o „kolejnym rozdziale filmowej opowieści”, nad którym pracuje nieujawniona ekipa. Od tego czasu do zespołu pracującego w San Diego dołączyli kolejni twórcy, choć japońska korporacja nadal nie potwierdziła, nad czym skupiają się deweloperzy. Nie brakuje głosów, że owym projektem jest właśnie nowe Uncharted, ale na potwierdzenie tej informacji musimy zaczekać.

Możemy mieć jednak pewność, że w San Diego powstaje duża gra AAA, którą rozwija część ekipy z Naughty Dog. Biorąc pod uwagę ostatnie słowa Neila Druckmanna, trzeba się zastanowić, czy faktycznie nowy zespół mógł otrzymać szansę rozwijania Uncharted?

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/sonys_not-so_secret_new_first-party_studio_adds_more_naughty_dog_talent

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 san diego sony sony san diego