Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.01.2021 19:40
Hitman 3 Epic Games Store
4324V

Epic Games Store rozda za darmo Hitmana 2? Powodem liczne skargi graczy na sytuację Hitmana 3

Już za dosłownie kilka dni na rynku zadebiutuje najnowsza odsłona serii Hitman, która to jest ściśle powiązana z dwiema poprzednimi odsłonami cyklu. Problemem jest jednak to, że Hitman 3 dostępny będzie tylko na Epic Games Store, więc gracze ze Steam są mocno pokrzywdzeni.

Zespół IO Interactive przez długie lata ciężko pracował na to, aby aktualna trylogia przygód Agenta 47 była w swojej ostatecznej wersji jednym wielkim organizmem, w ramach którego doznamy najambitniejszej wizji na pracę płatnego zabójcy w dziejach naszej branży. Trzy gry łączone przez jeden świat, jeden zapis, jedną strukturę.

Niestety o ile na konsolach Hitman 3 nie będzie miał najmniejszego problemu ze spełnieniem tych marzeń, tak wersja na PC napotkała na jedną z najpoważniejszych przeszkód, która może zadecydować o całej reputacji marki w oczach pecetowców. 

Pierwotnie Hitman 1 i Hitman 2 dostępne były na platformie Steam, dzięki czemu gdy po "jedynce" wyszła druga przygoda znanego łysola, gracze komfortowo połączyli je w jeden wielki tytuł. Teraz zaś gracze są absolutnie wściekli, albowiem nie mogą przenieść zapisów rozgrywki z poprzednich odsłon do "trójki", co w całości rujnuje setki godzin najwierniejszych fanów spędzony w grze.

Dodatkowo jeśli masz już obie odsłony Hitmana na Steam, musisz zakupić je ponownie na Epic Games Store, jeśli chcesz cieszyć się pełnią wrażeń przygotowaną w ramach Hitmana 3. Do tej pory IO Interactive obiecało, że oba tytuły będą dostępne w bardzo okazałej promocji -80% przez 2 tygodnie od premiery najnowszej odsłony. 

Na całą sytuację zamierza zareagować jednak szef Epic Games Tim Sweeney, który poinformował, że jego firma już prowadzi rozmowy z IO Interactive na temat rozwiązania tego problemu, albowiem jego zdaniem, Epic Games nigdy nie chciało doprowadzić do sytuacji, w której jeśli posiadasz już coś na Steam, musisz kupić to ponownie, aby cieszyć się z niej w pełni. Oznaczać to może zatem, że gdy Hitman 3 ukaże się na rynku, poprzednie odsłony serii mogą pojawić się w sklepie za darmo.

Tagi: Hitman 3 IO Interactive