Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.01.2021 16:45
Star Wars
11213V

Star Wars od Ubisoftu z masą szczegółów. To RPG z otwartym światem i zadaniami wpływającymi na główny wątek

Na stronie Massive Entertainment pojawiło się parę nowych ogłoszeń o pracę, które sugerują, że Star Wars od Ubisoftu będzie grą RPG.

Trzy dni temu dowiedzieliśmy się, że Ubisoft zajmie się marką Star Wars. Jeden z ich zespołów - Massive Entertainment - rozpoczął już pracę nad nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen, pracując jednocześnie nad Avatarem. Dzięki nowym ofertom pracy, wykrytym przez portal The Digital Fix, możemy dowiedzieć się, czym tak naprawdę będzie najnowszy tytuł od francuskiej firmy.

Massive Entertainment poszukuje obecnie kogoś, kto objąłby trzy ważne stanowiska: Senior Writer, Senior Game Designer oraz Cinematic Narrative Designer. Ten pierwszy miałby zająć się szczegółowymi opisami przedmiotów oraz uzupełnianiem treścią dzienników zadań poszerzających wiedzę o grze. Ponadto, jego najważniejszym obowiązkiem będzie kreowanie rozmaitych postaci, rozwijanie ich osobowości i pisanie dialogów. 

Druga osoba skupiłaby się na zaprojektowaniu systemu walki, w której udział wezmą nie tylko wrogie postacie, ale także wszelakie mechaniczne istoty - mowa tutaj zapewne m.in. o AT-AT, które odgrywały sporą rolę w starciach między Rebeliantami a Imperium. Drugie ogłoszenie potwierdziło także, że w Star Warsach od Ubisoftu pojawi się sporo postaci niezależnych.

Ostatnia oferta pracy mówi, iż wyżej wymieniona produkcja zaoferuje wiele innowacyjnych zadań, które będą powiązane z całą grą - być może wpłyną one na rozwój kampanii fabularnej, tak jak w przypadku Cyberpunka 2077 czy serii Mass Effect.

Powyższe opisy jasno mówią nam, że będziemy mieli do czynienia z pełnoprawnym RPG-iem. Sugerują to przede wszystkim obszerne opisy w dzienniku, zadania wpływające na wątek główny czy otwarty świat, który potwierdził trzy dni temu polski oddział Ubisoftu. 

Źródło: https://www.psu.com/news/ubisofts-star-wars-rpg-job-listings-reveal-new-details-about-the-early-in-development-project/

Tagi: Star Wars RPG Star Wars Ubisoft