Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2021 10:28
Avatar Ubisoft Massive
861V

Avatar wciąż powstaje. Ubisoft nie zrezygnował z produkcji

Twórcy The Division potwierdzili rozwijanie nowej gry w uniwersum Gwiezdnych wojen, co jednocześnie nasunęło pytania o  prace nad pozycją w świecie Avatara. Jak się okazuje, Massive Entertainment pracuje przynajmniej nad dwoma tytułami.

W 2017 roku Ubisoft zapowiedział Avatar, który miał nawiązywać do nowych filmów Jamesa Camerona. Od tego czasu nie zaprezentowano nawet najdrobniejszych materiałów z gry, a w Sieci zaczęły krążyć już plotki, według których prace zostały odłożone do szuflady. Ostatnie ujawnienie propozycji osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen sprawiło, że część graczy pogrzebało projekt i przestało wierzyć w nadejście pozycji.

Obecnie Ubisoft nie wypowiada się na temat tajemniczej gry, podczas gdy Ubisoft Massive wciąż zatrudnia pracowników do tego projektu. W tym tygodniu do studia dołączył Michael McDonald, który zajmie się oświetleniem.

Wiele na to wskazuje, że od około 2017 roku deweloperzy tworzą tytuł pod szyldem Awatara, natomiast od zeszłego pracują nad Star Warsami. W obliczu innych projektów zespołu, możemy przypuszczać, że marka The Division przynajmniej aktualnie nie będzie rozbudowywana i nieszybko doczekamy się trzeciej odsłony.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77361/massive-still-working-on-avatar-game-as-it-develops-star-wars-project/index.html

Tagi: Avatar (tytuł roboczy) Massive Entertainment Ubisoft Ubisoft Massive