Iza Łęcka Iza Łęcka 14.01.2021 07:29
Indiana Jones Bethesda
823V

Indiana Jones zaprosi graczy do Rzymu? Twórcy mogą przedstawić klasyczną historię

Pierwsza zajawka nowej gry z uniwersum Indiany Jonesa ukazywała biurko poszukiwacza skarbów, a znajdujące się na nim przedmioty mogły sugerować dokładne umiejscowienie akcji. Nieoficjalnie mówi się o okresie, który może szczególnie spodobać się fanom serii.

Ujawnienie nowej produkcji MachineGames wywołało sporo entuzjastycznych reakcji, a na przywrócenie legendarnego bohatera do branży gier czekało wielu graczy i sympatyków filmu. Indiana Jones otrzyma zupełnie nową historię, która najprawdopodobniej może zostać umiejscowiona w dobrze znanych czasach.

Pierwszy teaser pozycji skupiał się na biurku przepełnionym niedbale ułożonymi rzeczami – bilet do Rzymu z 1937 roku może sugerować przygodę osadzoną właśnie we Włoszech lat 30. Na ekranie zaprezentowano także mapę Watykanu, co nieco podpowiada klasyczne wyzwanie skupiające się na odnalezieniu jednego ze starożytnych artefaktów.

1937 rok również wydaje się nieprzypadkowy: rok wcześniej Benito Mussolini ogłosił sojusz z Adolfem Hitlerem, co według niektórych graczy może zapowiadać starcia z nazistami oraz faszystami. Leon Hurley z Games Radar wspomina, że Mussolini otrzymał Miecz Islamu, który może być niezwykle cennym przedmiotem dla Jonesa.

Jeśli wskazówki rzucone przez deweloperów znajdą swoje potwierdzenie, to najnowsza gra może zapewnić opowieść po „Poszukiwacze zaginionej Arki” a przed „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, co również może zostać wykorzystane przez szwedzki zespół, który będzie mieć spore pole do popisu, by ulokować w pozycji kilka klimatycznych Easter Eggów.

Źródło: https://wccftech.com/indiana-jones-teaser-prime-hero-da-vinci-code-vatican/

Tagi: Bethesda Softworks Indiana Jones (Bethesda) MachineGames