Star Wars otrzyma wiele nowych gier od EA. LucasFilm Games szykuje się do zapowiedzi

News
1048V
Star Wars otrzyma wiele nowych gier od EA. LucasFilm Games szykuje się do zapowiedzi
Wojciech Gruszczyk | 13.01.2021, 17:09

LucasFilm Games ma w rękawie jeszcze wiele nowych produkcji ze świata Star Wars i nad niektórymi pracują zespoły Electronic Arts. Korporacja odpowiedzialna za między innymi Star Wars: Battlefront chce dalej rozwijać świat Gwiezdnych wojen.

LucasFilm Games potwierdziło dzisiaj nową produkcję ze świata Gwiezdnych wojen, za którą będzie odpowiadać Ubisoft, ale nie oznacza to, że nagle Electronic Arts porzuci rozwój tego IP. Douglas Reilly (wiceprezes studia) potwierdził, że jego firma wciąż współpracuje z EA i powstaje już nawet kilka nowych tytułów:

„Jesteśmy naprawdę dumni z gier, które stworzyliśmy z EA. Będziemy nadal z nimi pracować, a nasza relacja nigdy nie była głębsza. Choć w tej chwili możemy nie mieć zbyt wielu szczegółów do przekazania, mamy wiele projektów realizowanych z utalentowanymi zespołami z EA”.

Wiele na to wskazuje, że możemy szykować się na kolejne ogłoszenia (może będzie Star Wars: Battlefront 3?), ale LucasFilm Games chce zaprosić do stołu kolejne studia. Może to być ciekawa opcja i na pewno sprawi, że na rynku pojawi się więcej produkcji z uniwersum Star Wars.

Electronic Arts postanowiło szybko zakończyć wszystkie spekulacje i również wydało krótką wiadomość, która potwierdza, że EA pracuje nad nowymi grami ze świata Star Wars.

Źródło: https://www.starwars.com/news/lucasfilm-games-interview

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper