Iza Łęcka Iza Łęcka 13.01.2021 12:30
FIFA 21 nex-gen, sprzedaż w Media Expert
1404V

Najchętniej kupowane gry w Polsce w 2020 roku. Media Expert zaprezentował ciekawą listę

W zeszłym roku sprzedaż gier w Media Expert przekroczyła ponad milion sztuk. Jakie tytuły cieszyły się największym zainteresowaniem wśród klientów sieci? Rezultaty wpisują się idealnie w ogólnoświatowe trendy. Sprawdźcie szczegóły.

2020 rok był czasem specyficznym dla całego świata, natomiast w branży gier obfitował w głośne ogłoszenia, liczne premiery oczekiwanych gier oraz debiuty konsol nowej generacji. Pomimo zamknięcia w domach i obowiązku dostosowania się do szeregu obostrzeń, gracze nie mogli się nudzić – a przełożyło się to na doskonałe wyniki takich gigantów jak Nintendo, PlayStation czy Activision.

Media Expert dokonało podsumowania ubiegłego roku, w którym nowe produkcje były niezwykle chętnie kupowane przez Polaków. Ranking uwzględnia gry debiutujące na różnych platformach – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox, PC oraz Nintendo Switch – i pokrywają się z wyborami wielu graczy na świecie.

Najchętniej kupowaną grą na Nintendo Switcha był Animal Crossing: New Horizons. Tegoroczna odsłona Fify była najczęściej wybierana przez graczy korzystających z PS4 i Xboksów (One oraz Series X|S), natomiast najnowsza przygoda o wikingach, osadzona w uniwersum Assassin's Creed w wersji na PlayStation 5 cieszyła się sporą popularnością. W zestawieniu jest też polski akcent – Cyberpunk 2077 okazał się najczęściej kupowaną pozycją na PC.

„Jeśli ostatnie lata można określić jako dynamiczny rozwój całego segmentu gamingu, to 2020 rok wcisnął przycisk z turbodoładowaniem i przeniósł wirtualną rozrywkę na zupełnie inny poziom. Pandemia zatrzymała nas w domach, ale z drugiej strony otworzyła świat inspirującej wirtualnej rozrywki, w której mogą brać udział całe rodziny. Rok 2021 zapowiada się również bardzo ciekawie. Już dziś fani gier odliczają czas do tegorocznych premier: Far Cry 6, Battlefield 6 czy kolejnej, po Cyberpunk 2077, polskiej produkcji – Dying Light 2. Sieć Media Expert będzie blisko tych wydarzeń. Szykujemy w tym roku sporo niespodzianek dla całej społeczności sympatyków gamingu w Polsce” – podsumowuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Gry NINTENDO

 1. ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
 2. MINECRAFT
 3. THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD
 4. MARIO ODYSSEY
 5. POKEMON SWORD

Gry PC 

 1. CYBERPUNK 2077 (EDYCJA STANDARDOWA)
 2. FIFA 21
 3. SIMS 4
 4. NEED FOR SPEED HEAT
 5. GTA V

Gry PS4

 1. FIFA 21
 2. THE LAST OF US 2  (DAY ONE EDITION)
 3. CYBERPUNK 2077 (EDYCJA STANDARDOWA)
 4. GTA V PREMIUM EDITION PL
 5. NEED FOR SPEED HEAT

Gry PS5

 1. ASSASSINS CREED VALHALLA
 2. MARVELS SPIDER-MAN MILES MORALES
 3. DEMONS SOUL REMAKE
 4. CALL OF DUTY BLACK OPS COLD WAR
 5. SACKBOY A BIG ADVENTURE

Gry Xbox One/Series X|S

 1. FIFA 21
 2. MINECRAFT STARTER COLLECTION
 3. GTA V PREMIUM EDITION PL
 4. CYBERPUNK 2077 (EDYCJA STANDARDOWA)
 5. FORZA HORIZON 4

Co więcej, popularna sieć sklepów z elektroniką zorganizowała plebiscyt na najlepszą grę generacji, w którym wzięli udział polscy gracze. Zebrano ponad 24 tysiące głosów, a zwyciężył Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na podium znalazły się również tytuły Rockstar – Red Dead Redemption 2 i GTA V.

Najlepiej sprzedająca się gry 2020 roku - Media Expert

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: media expert sprzedaż sprzedaż gier sprzedaż gier w Polsce