Iza Łęcka Iza Łęcka 18.12.2020 09:02
PlayStation i Nintendo
938V

Sony i Nintendo zaliczają rekordowy czas na giełdzie. Korporacje notują wyniki z czasów PS2 i Wii

Potentaci branży gier od ponad dekady nie osiągnęli tak dobrych wyników na japońskiej giełdzie. Przedsiębiorstwa z Kraju Kwitnącej Wiśni notują rekordowy okres, dzięki niezwykle wysokiej sprzedaży konsol – PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Obecnie branża gier przeżywa niezwykle dobry czas. Mimo iż w 2020 roku byliśmy świadkami wielu opóźnień i nierzadko donoszono o przeróżnych problemach deweloperów w związku z pracą zdalną, to nie powstrzymywało klientów od zakupów. Wielu graczy, którzy zostali zmuszeni do pozostania w domach, często sięgało po nowe pozycje i sprzęty – dzięki czemu firmy i marki zaliczały rekordowe przychody.

Jak podaje Bloomberg, Nintendo osiągnął kolejny wzrost na giełdzie (+6,6%), a akcje firmy są najwyżej notowane od 2007 roku – w tym czasie na japońskim rynku zadebiutowały Wii Fit oraz Wii Balance Board. Rekordowe rezultaty uzyskało również Sony, które tak kapitalny okres miało w 2001 roku, rok po premierze PlayStation 2.

Włodarze Sony podali, że w okresie debiutu PlayStation 5 pobiło wynik PlayStation 4 sprzed kilku lat, a obecnie największym wyzwaniem dla Japończyków jest sprostanie popytowi na next-geny i dostarczenie wystarczającej liczby egzemplarzy PS5. Trzeba dodać, że Nintendo Switch cieszy się niezachwianym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii – to najchętniej kupowana konsola na tych trzech kluczowych rynkach.

Warto dodać, że już dzisiaj wystartowała sprzedaż PS5 w Polsce, a Nintendo ostatnio zapowiedziało szereg gier zmierzających na Nintendo Switcha

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-and-sony-shares-hit-highs-not-seen-since-the-wii-and-ps2-eras/

Tagi: japonia Nintendo nintendo switch playstation 5 ps5 sony Switch