Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.12.2020 15:53
Activision Blizzard
771V

Activision Blizzard z rekordem na giełdzie. COD i WOW przyczyniły się do historycznego sukcesu

Activision Blizzard ma za sobą bardzo udany rok, który był napędzany przez świetne wyniki mikrotransakcji oraz głośne premiery. Call of Duty: Black Ops Cold War oraz World of Warcraft Shadowlands przyczyniły się do historycznego sukcesu korporacji.

Activision wrzuciło na rynek Call of Duty: Black Ops Cold War (świetny wynik w cyfrowej dystrybucji i całej serii), Blizzard zapewnił World of Warcraft Shadowlands (rekordowa premiera), a jednocześnie na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się wcześniej wydane tytuły obu korporacji, dzięki którym Activision Blizzard może mówić o wielkim sukcesie.

Activision Blizzard notuje właśnie rekordową wycenę akcji spółki (91,88 dolarów) – amerykański holding jeszcze nigdy w historii nie mógł mówić o takich rezultatach, a możemy podejrzewać, że to nie koniec dobrych informacji dla akcjonariuszy.

Activision Blizzard giełda

Korporacja prognozuje, że w całym 2020 roku przychód wyniesie 7,76 mld dolarów – w ten sposób uda się poprawić rekord z 2018 roku, gdy Activision Blizzard wygenerowało 7,5 mld dolarów.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ nie możemy zapomnieć, że na początku 2021 roku odbędzie się BlizzConline, który powinien zapowiedzieć kolejne ruchy Blizzarda, a jednocześnie już na pewno powstają kolejne gry od Activision. W następnych miesiącach powinniśmy często słyszeć o pozytywnych informacjach dla całego holdingu.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/76865/activision-stock-now-is-higher-than-its-ever-been-in-26-years/index.html

Tagi: Activision Activision Blizzard Blizzard giełda