Najpopularniejsze livestreamy w historii Twitch i YouTube. W styczniu padł absolutny rekord

Gry
5191V
Najpopularniejsze livestreamy w historii Twitch i YouTube. W styczniu padł absolutny rekord
Bartosz Dawidowski | 13.01.2021, 10:13

Jak wielki wpływ mają obecnie livestreamerzy, tacy jak Ninja, DrDisrespect czy TheGrefg mogliśmy się przekonać w ostatnich tygodniach, patrząc na ogromny wzrost zainteresowania Rust.

Rust obecnie sprzedaje się lepiej na Steam nawet od Cyberpunka 2077 - wszystko po tym, jak tytułem zainteresowało się kilku znanych livestreamerów.

W istocie wyniki generowane przez najpopularniejszych autorów, nagrywających i komentujących gameplaye z gier na żywo, wprawiają w oszołomienie. Firma analityczna Stream Hatchet zebrała największe dotychczasowe rekordy oglądalności na takich platformach jak YouTube i Twitch, wykazując, że livestreamerzy potrafią już przyciągać do siebie nawet 1 milion widzów w jednym momencie.

Póki co livestreamem z najwyższą oglądalnością w jednym momencie była audycja TheGrefg, urządzona na Twitchu. W szczytowym momencie zainteresowania livestreamem, który odbył się 11 stycznia, zanotowano 2,5 miliona widzów. Rzeczony livestream dotyczył ujawnienia skórki Icon Series z Fortnite. Co warto podkreślić - audycja odbywała się w języku hiszpańskim.

Poniżej możecie odpalić fragment livestreama TheGrefg, który pobił rekord oglądalności na Twitch i YouTube.

Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych livestreamów w historii należy do elrubiusOMG (stream na YouTube w marcu 2018 przyciągnął 1 mln widzów), a trzecie do LazarBeama (stream z czerwca 2020 oglądało 900 tysięcy osób).

Firma podkreśla, że jeszcze większe wyniki osiągane są na chińskich platformach livestreamowych, takich jak Douyu i Huya. Na nich twórcy regularnie przyciągają do siebie ponad 1 milion widzów i nie są to rekordy oglądalności, tylko standardowe wartości.

Najpopularniejsze livestreamy w historii YouTube i Twitch:

  1. TheGrefg - 2,5 mln widzów
  2. Rubiu5 - 1 mln widzów 
  3. Lazarbeam - 0,9 mln widzów
  4. Technothepig - 0,9 mln widzów
  5. TheGrefg - 0,7 mln widzów
  6. Dream - 0,7 mln widzów
  7. Ninja - 0,7 mln widzów
  8. felipeneto - 0,6 mln widzów
  9. WillyrexYT - 0,5 mln widzów
  10. TheGrefg - 0,5 mln widzów

Najpopularniejsze livestreamy w historii Twitch i YouTube. W styczniu padł absolutny rekord

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/here-are-the-biggest-twitch-and-youtube-livestreams-ever/1100-6486216/?ftag=CAD-01-10abi2f Stream Hatchet

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper