Rust z ogromnym napływem graczy. Rekordy na Steam i Twitch. Co z konsolową premierą?

Gry
1878V
Rust z ogromnym napływem graczy. Rekordy na Steam i Twitch. Co z konsolową premierą?
Bartosz Dawidowski | 06.01.2021, 11:09

Jak wielka jest obecnie moc oddziaływania livestreamerów pokazuje przykład Rust. Tytuł wydany w formie Wczesnego Dostępu już w grudniu 2013 roku przeżywa obecnie drugą młodość.

Gra Facepunch Studios notuje rekordowe zainteresowanie, po tym jak kilku znanych livestreamerów (m.in. Shroud i xQc) postanowiło dać szansę gameplayowi z tej survivalowej produkcji. Stworzone na podobieństwo DayZ Rust obecnie przyciąga do siebie więcej osób, niż w momencie premiery (pełne wydanie gry na PC pojawiło się w 2018 roku).

Okazuje się, że tylko wczoraj w Rust bawiło się aż 134 tysiące osób na Steam w jednym momencie. To nowy rekord dla Rust. Wcześniej, w kwietniu 2020 roku, notowano wynik 125 tysięcy graczy.

Rust notuje też ogromny wzrost zainteresowania na Twitch, gdzie liczba widzów przekracza już 1 milion. W grudniu 2020 roku survivalowy gameplay z tej produkcji oglądało często mniej niż 100 tysięcy osób.

To dobry prognostyk dla konsolowej premiery Rust. Tytuł prawdopodobnie trafi na PS4/PS5 i XOne/XSX w 2021 roku. Cały czas czekamy na dokładny termin premiery konsolowych wydań.

"Wiemy po wszystkich wiadomościach, które dostajemy, że wyczekujecie konsolowego wydani. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli konkrety do ogłoszenia" - napisała na swoim blogu ekipa Facepunch.

Źródło: własne

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper